24.02.2017 11:03

Na Białorusi wybudowano prawdopodobnie najmniejszy dom na świecie. Ma zaledwie 16 metrów kwadratowych

Choć życie na kilku metrach wydaje się niemożliwe, ta rodzina udowadnia, że spryt i głowa pełna pomysłów wystarczą, aby wygodnie żyć. 

Dom

Fotografia: www.englishrussia.com

To prawdopodobnie najmniejszy dom na świecie. Na szesnastu metrach kwadratowych znalazło się wszystko, co niezbędne do życia. 

Rekordowo mały dom znajduje się na Białorusi. Mieszka w nim małżeństwo, ich syn, a nawet pies. Pomysł przeniesienia się do tak małego domu narodził się, gdy para chciała zaoszczędzić na płaceniu czynszu. Wcześniej wynajmowali mieszkanie w Mińsku, za które płacili 500 dolarów miesięcznie. Mały, ale własny kąt wybudowali wspólnymi siłami. Inwestycja szybko się zwróciła, bo łączny koszt wybudowania i wyposażenia domu to zaledwie 4600 dolarów

Rodzina miejsce w domu wykorzystuje do maksimum i wydaje się, że niczego im nie brakuje. Jest miejsce na łazienkę, w której zmieścił się prysznic, jest również kuchnia i klimatyczny salon. Nad salonem znajduje się niewielka sypialnia, a właściwie jedynie łóżko. W salonie znajduje się kanapa, dzięki czemu rodzina może przyjmować gości. Wszystkie sprzęty niezbędne do życia są umiejscowione tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Na ścianach wiszą półki, w których rodzina przechowuje rzeczy. 

Oczywiście, dom jest ogrzewany, a od innych różni go wyłącznie metraż. Ten jednak zbytnio nie przeszkadza rodzinie, która świetnie odnalazła się w nowej dla nich sytuacji. 

Zobacz najmniejszy dom na Białorusi