03.03.2017 14:53

Internauci spierają się o płeć Garfielda. Wpis o nim w Wikipedii zmieniano 20 razy

Awanturnicy doprowadzili do zablokowania hasła "Garfield" na Wikipedii.

Garfield

Fotografia: ONS

Dzieci nie zwracają uwagi na płeć, rasę, religię i status społeczny. Jeśli kogoś kochają i lubią, to bez warunkowo. Dorośli za to są małostkowi.

Dowodem na to jest jest ostatnia kłótnia. Choć teoretycznie to nie ma większego znaczenia, zaczęli sprzeczać się o Garfielda. Od 1978 roku ten tłusty, rudy kot żył spokojnie i nikt mu pod ogon nie zaglądał. Jednak tuż przed jego 40 urodzinami rozgorzała dyskusja o jego płci. 

Burza rozpoczęła się od niejakiego Virgila Texasa, który jest znanym na Twitterze trollem. Mężczyzna stwierdził, że kreskówkowy bohater jest neutralny płciowo i nie omieszkał wprowadzić odpowiednich zmian do artykułu na Wikipedii. W poście przytoczył fragment wywiadu z twórcą "Garfielda" Jimem Davisem z 2014 roku. Ten w rozmowie z magazynem "Mental Floss" stwierdził, że jego bohater jest uniwersalny. 

"

Jego zaletą jest to, że jest kotem, nie jest ani samcem ani samicą. Nie ma rasy, narodowości, nie jest ani stary ani młody. Dzięki temu jest bardziej plastyczny i może mieć więcej zabawnych przygód – wyjaśniał Davis. "

Giphy

Giphy.com

Szaleństwo bez metody

Pracownicy Wikipedii musieli zablokować artykuł o Garfieldzie, ponieważ rozwścieczeni ludzie zaczęli go masowo edytować. Dyskusja rozpoczęła się w 24 lutego 2017 roku, a stronę odblokowano dopiero 1 marca. Jak podaje WashingtonPost.com, artykuł zmieniono 20 razy. Zwolennicy teorii, że Garfield jest kotem a nie kotką, za główny argument w tej dyskusji podają fakt, że w filmach z 2004 i z 2006 roku kot przemawia męskim głosem Billa Murraya.

Przeciwnicy bronią się tezą, że jego płeć jest płynna i w każdym filmie, bajce czy komiksie może być inna. Wypowiedź Davisa, którą przypominają amerykańskie media, nie przekonuje miłośników rudego kota. Wciąż kłócą się o jego płeć i przedstawiają niezbite dowody na to, że jednak jest mężczyzną. Wskazuje na to jego usposobienie - jest bardzo marudny, leniwy, ma duże oczekiwania od życia. Uwielbia lasagne i nienawidzi poniedziałków. Dla wielu internautów ten rys nie pasuje do kobiety.

Ponadto w latach 80. o Garfieldzie mówiono "on", przedmioty były "jego", niektórzy zwracali się do niego per "sir". Na szczęście do akcji wkroczyli dziennikarze WashingtonPost.com. Zadzwonili do Jima Davisa, który wyjaśnił: Garfield jest mężczyzną. Ma dziewczynę Arlene.

Są jednak tacy, którzy wciąż upierają się przy swoim. 

Twitter.com

Fakt. Garfield nie ma płci. Zmieniłem jego metryczkę na Wikipedii.

Fotografia:

Twitter.com

Nigdy nie zapomnij Wielkiej Wojny o Płeć Garfielda na Wikipedii z 2017 roku.

Fotografia: