21.07.2016 14:23

Zapraszamy na wieczór z wytwórnią OTAKE RECORDS w Temacie Rzeka

W sobotę 23.07 w Temacie Rzeka, odbędzie się wieczór z wytwórnią OTAKE RECORDS! Otake to wspólny projekt stworzony przez Piotra Bejnara i Michała Piotrowskiego.

Zapraszamy na wieczór z wytwórnią OTAKE RECORDS w Temacie Rzeka

fot. materiały prasowe

“Otake Polske walczyłem” to słowa Lecha Wałęsy wypowiedziane po upadku komunizmu w Polsce. Ta niefortunna wypowiedź z błędem językowym tym bardziej utkwiła w świadomości dalszych przemian dając do zrozumienia, że prosty, zwykły człowiek może tak wiele.

Otake Records Showcase pojawia size tylko w renomowanych miejscówkach na tereni Polski i za granicą. To właśnie w sobotę 23ego lipca Piotr Bejnar i jego grupa artystów zapanują nad naszym parkietem! Wystąpią: PIOT BEJNAR. Producent, live-performer, dj, dźwiękowiec, założyciel Otake Records. Zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej.

Już jako 16 latek (wtedy był jego debiut w klubie) zainteresował się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Jako live performer eksperymetuje z różnorodnymi nowotorskimi technikami grania na żywo. Występy na żywo w wykonaniu Piotra Bejnara to niezbyt typowy live. To żywa improwizacja, do udziału w której Piotr zaprasza publiczność, a ta w efekcie często generuje dzwięki razem z nim. Pomysł grania w interakcji z publiką narodził się przypadkiem.

Wielokrotnie grał live act'y z parkietu mając tylko iPhone'a w ręku, który drogą Wi Fi obsługiwał komunikaty MIDI dzięki czemu mógł 'incognito' grać muzykę jednocześnie tańcząc na parkiecie wśród ludzi. Ta interaktywność buduje napięcie na parkiecie i zaciera granice pomiędzy artystą a publicznością, czego Bejnar jest wielkim zwolennikiem. Punkt przełomowy w karierze Piotra to rok 2006, kiedy jego pomysł z nietypowymi live actami zaczął być popularny w Polsce. Dwa lata później wydaje swoją pierwszą płytę "Ty Jesteś Melodyman" dla kanadyjksiej wytwórni Open Concept Recordings.

Rok później w 2011 po występie z Dapayk'iem zaczyna nagrywać dla jego wytwórni Mo's Ferry Prod. co owocuje płytą "Janusz EP". W tym samym roku nagrywa z Jackiem Tworkowskim płytę dla Night Drive Music pod nazwą "2 Stupid Gods".

Zapraszamy w sobotę 23.07 do Tematu Rzeka!