13.05.2016 09:54

Zapraszamy na targi mody i jedzenia KIERMASH& FOODSTOCK MODA POLSKA

28 i 29 maja w Krakowie odbędzie się VI edycja KIERMASHU, spotkać tam będzie można polską modę niezależną, młodych projektantów, dizajn, akcesoria i... oryginalną strefę gastro powstałą w ramach Foodstock Moda Polska.

Zapraszamy na targi mody i jedzenia KIERMASH& FOODSTOCK MODA POLSKA

fot. materiały prasowe

Pod koniec maja stary budynek Dworca Głównego, czyli jedna z najbardziej charakterystycznych przestrzeni Krakowa wypełni się po brzegi polską modą. Przez dwa dni krakowianie, i nie tylko... będą mogli zobaczyć, przymierzyć i kupić najoryginalniejsze ubrania młodych projektantów. A będzie w czym wybierać. Podczas VI edycji KIERMASHU zobaczycie ponad 130 polskich marek.

Kiermash_2

Kiermash jest niejednokrotnie jedyną szansą, by zobaczyć i przymierzyć to co bardzo często zdarza nam się kupić przez Internet. Niektórzy wystawcy istnieją tylko Online, nie mają swoich stacjonarnych butików.

Podczas Kiermashu chodzi o to, żeby się spotkać, porozmawiać na żywo, dotknąć rzeczy, materiałów, przymierzyć, poznać nowe trendy, kolory, zobaczyć ze znajomymi, porozmawiać, zatrzymać na chwilę...

Poprzednie edycje Kiermashu pozwoliły ukierunkować imprezę w stronę potrzeb mieszkańców Krakowa. Każda odsłona to nie tylko młodzi, polscy projektanci i oryginalne ubrania, ale także doskonała strefa gastro tworzona z zaufanym partnerem. 28 i 29 maja na Dworcu Głównym obok KIERMASHU spotkacie Foodstock Moda Polska.

Organizatorzy FOODSTOCKA jako pierwsi zaczęli zachęcać swoich Wystawców do eksperymentowania z konwencją, zachęcali do odkrywania nowych smaków czy nieszablonowego podejścia do własnych, popularnych dań.

Każdy Foodstock ma swój jedyny, niepowtarzalny charakter. Tym razem nacisk zostanie postawiony na kuchnię polską w alternatywnych wersjach. Będzie można liczyć na typowe lokalne dania oraz orientalne potrawy z polskim smakiem – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

28 maja o godz. 11:00 Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oficjalnie otworzy Kiermash oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję instalację - 8,5-metrowy stojak na miejskie rowery zaprojektowany w kształcie słowa "Małopolska".

Kiermash_1

Na Kiermashu Wolontariusze Miesiąca Fotografii w Krakowie poprowadzą warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć mechanizmu światłoczułości, stworzyć własną opowieść fotograficzną, poznać zasady powstawania zdjęć oraz zaprojektować swój dizajnerski aparat. Warsztaty szczególnie polecamy naszym najmłodszym gościom.

moda + dizajn + jedzenie + DWORZEC GŁÓWNY = KIERMASH - MUSISZ TAM BYĆ!