13.07.2016 14:38

Zapraszamy na Żywy Czwartek ROS & BARTOZZI do Tematu Rzeka

Już w najbliższy czwartek 14.07 odbędzie się kolejna edycja Żywego Czwartku, na której zagości ROS i Bartozzi.

Zapraszamy na Żywy Czwartek ROS & BARTOZZI do Tematu Rzeka

fot. materiały prasowe

Żywy Czwartek to seria czwartkowych koncerto- konceptów i live actów, na których konfrontowane są sety djskie z żywymi instrumentami lub wokalistami. Tym razem będziemy mieli okazje posłuchać jak sie ma gitara basowa do muzyki elektronicznej.

Ros to jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, dj, producent i promotor znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum'n'bass. Otwarość umysłu i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm.

Historia Rosa, którego często określa się współtwórcą sceny drumandbass w Polsce ma swoje źródło we Włoszech. Tam na przełomie lat 80. i 90. totalnie zainfekował się muzyką klubową.

Ros romansował również z jazzem. W 2001 roku udał się w trasę koncertową po Polsce z sesyjnymi muzykami jazzowymi - Janem Plutą (perkusja) i Krzysztofem Ścierańskim (bas). Trasa promowała DrumandBass i jazzy breaks pośród innej grupy odbiorców, zarazem miała na celu stworzenie mostu porozumienia miedzy żywą sceną muzyczną a klubową.

Bartozzi W 2001 roku zaczął studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach zaocznie (wydział instrumentalny, kierunek jazz i muz. Rozrywkowa, specjalizacja – gitara basowa), od tamtego czasu jestem oficjalnie Magistrem Sztuki w dziedzinie hałasowania na gitarze basowej i pochodnych.

W 2003 roku dołączył do zespołu akompaniującego Andrzejowi Piasecznemu. W 2004 roku poznał Maceo Wyro, który w tamtym czasie był członkiem kolektywu Niewinni Czarodzieje. W tym składzie Bartozzi Zagrał wspólnie z nimi sporo imprez live- actowych (winyle + żywy bas), ale także koncertów z autorskim materiałem, a kilka razy zaprosił nas do współpracy Tomasz Stańko.

Zapraszamy w czwartk 14.07 do Tematu Rzeka!