06.05.2016 14:20

Wiosenno - letni Katowice Fashion Week rozpoczęty!

W dniach 2 - 14 maja oraz 13 - 14 odbędzie się Fashion Week w Katowiach! Zobacz szczegóły tego wydarzenia.

Wiosenno - letni Katowice Fashion Week rozpoczęty!

materiały prasowe

Tancerz i choreograf Michał Piróg, top blogerzy Ekskluzywny Menel i Jessica Mercedes oraz projektantka Lana Nguyen i Kamil Sobczyk to tylko niektórzy goście specjalni, którzy wezmą udział w wiosenno-letniej edycji Katowice Fashion Week. Największe wydarzenie modowo - shoppingowe na Śląsku odbędzie się, w zależności od rodzaju aktywności, w dniach 2-14 maja oraz 13-14 maja br. w Galerii Katowickiej.

Katowice Fashion Week to wyjątkowe wydarzenie modowe, które już po raz trzeci odbędzie się w najbardziej innowacyjnym centrum handlowym w Europie. Tylko podczas weekendowego wydarzenia mieszkańcy Górnego Śląska będą mogli zobaczyć ponad piętnaście pokazów mody przygotowanych pod okiem najlepszych stylistów i projektantów mody, wziąć udział w spotkaniach z gwiazdami i castingach.

Podczas finału Katowice Fashion Week swoje kolekcje zaprezentują projektanci: Lana Nguyen, Grzegorz Kaszubski i Kamil Sobczyk. Nie zabraknie również najnowszych propozycji marek obecnych w Galerii Katowickiej jak m.in. Badura, Peek&Cloppenburg, 4Faces, Pretty One, Lavard, Interoptyk, Reporter Young, Wittchen, a także marek Papillon, Uninvited oraz Walerii Tokarzewskiej.

W wydarzeniu wezmą udział najpopularniejsi polscy blogerzy: Jessica Mercedes oraz Ekskluzywny Menel, a także Joanna Biawo. Gościem Katowice Fashion Week będzie również Marta Sędzicka, modelka, finalistka czwartej edycji programu Top Model, która poprowadzi warsztaty na wybiegu Katowice Fashion Week.

Katowice Fashion Week to nie tylko okazja do poznania najnowszych kolekcji i trendów w modzie. To także możliwość wzięcia udziału w castingu renomowanej agencji modelek Avant Models, reprezentującej m.in takie gwiazdy modelingu jak: Joanna Krupa, Ania Jagodzińska, Zosia Nowak oraz Kasia Struss.

Aby wziąć udział w castingu nie trzeba mieć umiejętności pozowania do zdjęć i chodzenia po wybiegu. Rolą agencji jest dostrzeżenie potencjału i stała praca nad jego rozwojem. W tym też celu powstała Avant School, gdzie modelki, stawiające pierwsze kroki w modelingu, uczą się pracy w tym zawodzie, zdobywają doświadczenie i rozwijają swoje zdolności. Naszą rolą jest wsparcie osób z potencjałem i pomoc w wejściu na światowe wybiegi - komentuje Magorzata Leitner, właścicielka agencji Avant Models.

Podczas trwającej odsłony Katowice Fashion Week kandydatów na modelki i modeli oceniać będzie jury w składzie: Małgorzata Leitner, projektantka Lana Nguyen oraz blogerka Joanna Biawo. Casting zaplanowano na sobotę, 14 maja. Rozpoczęcie o godzinie 13:00. Aby stanąć do walki należy wypełnić formularz dostępny w Info Punkcie Galerii Katowickiej i spełniać warunki postawione przez organizatora: minimum 172 cm wzrostu i wiek nie niższy niż 14 lat.

Nowością w programie Katowice Fashion Week są rozbudowane sekcje dedykowane mężczyznom. Podczas imprezy odbędą się m.in. spotkania ze stylistą fryzur i bród – znanym barberem, Mateuszem Delmą Delmańskim, mistrzem tatuażu, posiadającym swoje studia w kraju i zagranicą, a także pokazy mody męskiej.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszych miłośników mody. Tradycyjnie, część pokazów poświęcona będzie modzie dziecięcej. W programie przewidziano casting dla najmłodszych, podczas którego wybrane zostaną dzieci do sobotnich pokazów mody dziecięcej. Casting dla małych modelek i modeli zaplanowano na piątek w godzinach popołudniowych.

- Formuła Katowice Fashion Week została przygotowana tak, by w ciekawy i angażujący sposób prowadzić Klientów Galerii Katowickiej i mieszkańców Śląska przez świat prawdziwego fashion, z wszystkimi jego odcieniami i aspektami. Chcemy rozmawiać o modzie, włączając do tej dyskusji Klientów, dlatego nie zabraknie paneli dyskusyjnych z udziałem gości specjalnych.

Prezentacja najnowszych kolekcji w sklepach jest tylko jednym z elementów wydarzenia. Pokażemy też propozycje projektantów oraz stylizacje blogerów na zadany temat. Właśnie takie zderzenie dwóch perspektyw - projektantów tworzących modę oraz blogerów pracujących z gotowymi kolekcjami, będzie motywem przewodnim wiosennej edycji - mówi Dawid Prymas, Dyrektor Marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Dopełnieniem naszego wydarzenia będzie kolejny casting renomowanej agencji modelek Avant Models. Czekamy na zgłoszenia kandydatów, którzy marzą o karierze w modelingu. Udowodniliśmy ostatnio, że wybieg Galerii Katowickiej może w kilka miesięcy odmienić czyjeś życie, otwierając drzwi do kariery międzynarodowej. Mamy nadzieję, że po raz kolejny, tu w Katowicach, ktoś rozpocznie swoją przygodę życia - dodaje.

Wiosennej edycji Katowice Fashion Week towarzyszy specjalna akcja rabatowa, w ramach której najemcy przygotowali ponad 100 specjalnych promocji i zniżek aż do -70%.

14 maja odbędzie się także finał wiosennej odsłony kampanii aplikacji mobilnej Navishopper, z którą zintegrowany jest program lojalnościowy Galerii Katowickiej. Na użytkowników aplikacji wdrożonej w grudniu w katowickim centrum czekają atrakcyjne nagrody.

Nowością w programie Katowice Fashion Week jest wieczorne VIP Party „Fashion by Night”, na którą zaproszeni zostaną goście specjalni, najlepsi Klienci Galerii Katowickiej, w tym użytkownicy Navishoppera, a także zwycięzcy licznych konkursów organizowanych w pierwszy dzień Katowice Fashion Week. Impreza odbędzie w piątek, 13 maja, na czarnej sali prestiżowego katowickiego klubu Endorfina. Rozpoczęcie o godzinie 21.00.