07.06.2016 09:57

"Why So Serious?" Czyli wystawa autorstwa Janusza Orzechowskiego

10 czerwca o godzinie 19:00 warszawska galeria sztuki Officyna art & design zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Janusza Orzechowskiego: "Why So Serious?".

"Why So Serious?" Czyli wystawa autorstwa Janusza Orzechowskiego

fot. materiały prasowe

Wystawa obejmie obrazy będące kolażem pop-artu, realizmu i surrealizmu, kreowane na kształt wizji sennych, inspirowane filmem, komiksem oraz otaczającą rzeczywistością, bazujące w dużej mierze na malarstwie figuratywnym. Nie zabraknie odniesień do ikon popkultury oraz tematyki postapokaliptycznej.

6
fot. materiały prasowe

Janusz Orzechowski lubi bawić się sztuką. Jego obrazy są często interpretacjami malarstwa dawnych mistrzów, obfitują w szczegóły i symbole. Twórczość artysty czerpie z kultury masowej. Poprzez swoje prace Orzechowski udowadnia, że sztuka może być lekkostrawna, a nawet nieco zabawna. Może dotykać tematów, które wszyscy dobrze znamy, korzystać z elementów naszej teraźniejszości lub opowiadać jakąś historię.

4
fot. materiały prasowe

Tytuł wystawy Why So Serious? to nie tylko fraza zaczerpnięta z filmu The Dark Knight wypowiadana przez postać Jokera, to również pytanie skierowane przez Orzechowskiego do niektórych twórców sztuki współczesnej, których obrazy wymagają czasem wyjaśnienia kwestii: „Co autor miał na myśli ?”. Kuratelę nad wystawą objęła Anita Wolszczak, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House.

wystawa23
fot. materiały prasowe