03.06.2016 12:47

Radio ZET Chilli zaprasza na francuskie filmy w parku Królikarnia

Przez całe wakacje, co sobotę Radio ZET Chilli oraz Królikarnia Café zapraszają na plenerowe pokazy filmowe. W programie 16 projekcji kina francuskiego.

Radio ZET Chilli zaprasza na francuskie filmy w parku Królikarnia

fot. materiały prasowe

Kino francuskie ma w sobie urok i lekkość, które zjednały mu miłość widzów, a filmy takie jak „Nietykalni” czy „Niczego nie żałuję - Edith Piaf” stały się przebojami kin na całym świecie. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób spędzania letnich wieczorów niż w zielonej scenerii Parku Królikarnia na seansach francuskich filmów. Do tego leżaki, koce i zimne napoje i można zapomnieć, że spędza się wakacje w mieście.

Przez cały czerwiec, lipiec i sierpień w każdą sobotę o godz. 21.00 na terenie przed Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego będą odbywały się pokazy plenerowe filmów francuskich i związanych tematycznie z Francją. W planie m.in „Nietykalni”, „Motyl i Skafander” „Coco Chanel”, „Trio z Belleville”, „Kobiety z 6 piętra”, „Donoma” czy „Faceci od kuchni”. Wstęp jest bezpłatny, a gospodarz cyklu: Królikarnia Cafe zadba o znakomite wino, napoje i lekkie przekąski dla gości.

Pretekstem dla wyboru kina francuskiego jest wystawa Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia trwająca do 18 września w Muzeum Rzeźby w Królikarni. Podczas cyklu zostaną wyświetlone więc dwa filmy o Camille Claudel kochance i uczennicy Rodina.

Zapraszamy.