27.06.2016 14:33

Kontenery kultury, przestrzeń letnio - idealna

Już od pierwszego weekendu czerwca ruszyły Kontenery Kultury w Parku Śląskim. Akcje promiejskie, muzyka, design i architektura znów spotkają się w jednym miejscu.

Kontenery kultury, przestrzeń letnio - idealna

fot. materiały prasowe

Kontenery w tym sezonie będą działać od pierwszego weekendu czerwca do początku września. Podobnie jak w latach ubiegłych, nie będą ingerowały w parkową przestrzeń, a dosyć zgrabnie się w nią wkomponują. Sześć modułowych i stonowanych konstrukcji stanie po jednej stronie wyspy. Vis-a-vis zostanie rozłożony duży namiot sferyczny, w którym będą odbywały się koncerty i wydarzenia artystyczne.

Teren zostanie podzielony na strefę kulturalną i gastronomiczną. Wydzielony będzie również dziedziniec. Zostanie wysypany piaskiem oraz wyposażony m.in. w leżaki, palety, stojaki na rowery. – Ta specyficzna aranżacja tego otoczenia zdecydowanie trafia w gusta odbiorców i sprawia, że wyspa cieszy się latem ogromną popularnością – przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

lech1
fot. materiały prasowe

Jednak to nie sama instalacja przyciąga ludzi, a bogaty program, który w tym roku Park Śląski przygotował wspólnie z Kompanią Piwowarską. Zarówno repertuar muzyczny, jak i społeczną część działań, są skierowane do różnych grup odbiorców. Wśród wykonawców, których zobaczymy w tym roku na kontenerach jest zarówno Novika ze swoim klubowym brzmieniem oraz tworzący muzykę klubową zespół Rysy, ale też  grająca utwory zespołu AC/DC grupa 4 Szmery i cieszący się coraz większą popularnością raper Miuosh.

W tym roku operatorem gastronomii będzie katowicki klub Katofonia, które również zapowiada ciekawy program wydarzeń. Co tydzień, w piątki lub w soboty, mają się odbywać imprezy tematyczne z dj-em. W każdy weekend organizowane będą animacje dla dzieci z Fundacją Dr Clown.

2222222
fot. materiały prasowe

W każdą sobotę przygotowywane będą natomiast spotkania tematyczne z organizacjami pozarządowymi, który zajmują się m.in. architekturą, działaniami na rzecz poprawy jakości życia w miastach, ogrodami społecznymi i troską o przyrodę. We wtorki mają się odbywać warsztaty i pokazy barmańskie, a w środy warsztaty taneczne. Planowane są też pokazy filmowe, a w drugiej połowie sierpnia spektakl Teatr Ruchu Kinesis.

Tegoroczne Kontenery mają żyć jeszcze intensywniej niż w latach ubiegłych. – Program będzie na bieżąco aktualizowany. Zaplanowane są również niespodzianki, które szczególnie spodobają się kibicom – zapowiada.

Koncerty:
02.07               ME, MYSELF AND I
09.07               FAIR WEATHER FRIENDS
16.07               PUSTKI
23.07               TOMASZ MAKOWIECKI
29.07               LILLY HATES ROSES
06.08               4 SZMERY
13.08               KRZYSZTOF ZALEWSKI
27.08               RAVSKI DJ SEt
19.08               ORGANEK
03.09               MIUOSH & FDG ORCHESTRA