21.07.2016 09:55

Koncert Smolik i Kev Fox w Stacji Mercedes

Tym razem 22 lipca na warszawskim Powiślu wystąpią Smolik i Kev Fox – dwie indywidualności, które łączy pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych.

Koncert Smolik i Kev Fox w Stacji Mercedes

fot. materiały prasowe

Smolik to jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych producentów na polskim rynku muzycznym. Dotychczas nagrał cztery solowe płyty, z których każda
w swoim czasie uznawana była za przełomową. Artysta z wielkimi sukcesami komponuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych.

Postać Keva Foxa otacza aura tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Brytyjczyk na tyle upodobał sobie Polskę i polską publiczność, że postanowił tu zamieszkać. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu „L.O.O.T.” tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy znakomitego polskiego producenta i brytyjskiego songwrittera. Pierwszy singiel z albumu "Run" przez wielu uznawany jest za utwór roku. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva.
 
przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary i tak charakterystycznemu brzmieniu różnorodnych instrumentów, za które odpowiada SMOLIK, z pewnością zabiorą słuchaczy w niezwykłą podróż. Obecnie płyta Smolika i  Kev'a Foxa to jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści otrzymali Fryderyka w kategorii alternatywa i elektronika.

Serdecznie zapraszamy na koncert Smolika i Keva Foxa w Stacji Mercedes W piątek, 22 lipca, o godz. 20.00!