29.06.2016 16:51

Koncert SKUBASA w Stacji Mercedes

W piątek, 1 lipca w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi SKUBAS – kompozytor, gitarzysta oraz wokalista o niepowtarzalnej barwie głosu.

Koncert SKUBASA w Stacji Mercedes

fot. materiały prasowe

SKUBAS określany jest często artystą niepokornym, niełatwo bowiem jego muzykę zamknąć w jakichkolwiek ramach. Słuchacze, dziennikarze i krytycy muzyczni cenią go przede wszystkim za prostotę i ogromny talent do tworzenia niebanalnych piosenek.

Muzyka SKUBASA to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, ale też grunge’owym charakterze. Artysta łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki.

Jego debiutancki album, pt. Wilczełyko, ukazał się 11 września 2012 r. nakładem wytwórni Kayax. Płyta i twórczość SKUBASA zostały w szczególności docenione za prostotę i autentyczność. Muzyk otrzymał nominację do Fryderyków 2013 i 2014 w kategoriach Debiut Roku, Płyta Roku oraz Utwór Roku. 

Jego singiel, pt. Nie mam dla ciebie miłości, promujący płytę Brzask, został wyświetlony na You Tube ponad sześć milionów razy. SKUBASA można też usłyszeć występującego u boku innych artystów (m.in. Mikromusic, Nosowska, Raz Dwa Trzy, Smolik czy Jono McCleery).

Charakterystyczna barwa głosu oraz wyjątkowy klimat, jaki SKUBAS tworzy podczas swoich koncertów, z pewnością sprawią, że to będzie szczególny piątkowy wieczór w letnim pawilonie. Serdecznie zapraszamy na koncert SKUBASA w Stacji Mercedes 1 lipca o 20.00. Wstęp jest wolny.

Stacja Mercedes_3_Fot. Piotr Jakubowski

fot. materiały prasowe