12.07.2016 16:23

Koncert Mary Komasy w Stacji Mercedes

15 lipca w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi wszechstronnie utalentowana artystka – Mary Komasa.

Koncert Mary Komasy w Stacji Mercedes

fot. materiały prasowe

Mary Komasa – to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka, aktualnie mieszkająca w Berlinie. W przeszłości Komasa pracowała jako modelka. Prywatnie Mary jest młodszą siostrą reżysera Jana i córką aktora Wiesława Komasy.

Wokalistka dorastała w artystycznej rodzinie w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku sześciu lat, uczęszczając do stołecznej szkoły muzycznej. Uczyła się gry na fortepianie, organach i klawesynie.  W tym samym czasie Mary studiowała śpiew operowy.

Mary często zwraca uwagę na swoje inspiracje językiem kina. Najlepszym sprawdzianem czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu – podkreśla. – Zabierając się do pisania utworu, zaczynam od wspomnień. Staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię, ze mną w roli głównej. Potem szukam zdania, hasła czy słowa, od którego mogłabym zacząć pisanie. – dodaje.

Miesiąc temu bardzo szerokim echem, zarówno w Polsce, jak i na świecie, odbiła się premiera nowego teledysku artystki, w którym gościnnie wystąpiła  muza wybiegów wielu światowych projektantów – Anja Rubik. Teledysk ma formę krótkiej etiudy filmowej.

Utwór „Lost me” pochodzi z albumu „Mary Komasa”, który ukazał się 23 marca 2015 roku. To właśnie repertuar z tej płyty artystka zaprezentuje podczas koncertu w letnim pawilonie. Koncert odbędzie się o godzinie 20.00. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy!