21.06.2016 13:27

Koncert Leskiego w Stacji Mercedes

W piątek, 24 czerwca, o godz. 20.00 w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi Leski. Artysta miesza różnorodne style i intryguje słowem.

Koncert Leskiego w Stacji Mercedes

fot. materiały prasowe

Leski, czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Sam napisał wszystkie teksty, skomponował muzykę, jak również jest współproducentem krążka. Szerszej publiczności artysta po raz pierwszy dał się poznać już w kwietniu 2014 roku, gdyż samodzielnie wydał wtedy bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych i słuchaczy epkę, pt. „Zaczyn”.

Twórczość, którą zaprezentuje w letnim pawilonie, można określić mianem ambitnego alternatywnego popu. Jego piosenki znalazły się także na wielu listach przebojów, bo Leski potrafi naprawdę potrafi zjednać sobie i zachwycić publiczność.

Sam o sobie, artysta mówi następująco: „Składam słowa. Scalam dźwięki. Śpiewam. Cieszą mnie pogranicza gatunkowe. Mandoliny i syntezatory analogowe. Banja i smyczki kontrabasowe. Gitary i znaczenia.” Bardzo intymne teksty, mantrowe melodie i ciepły głos muzyka tworzą naprawdę wyjątkowy klimat.

Sam o sobie mówi „niespieszny debiutant” bowiem dopiero po trzydziestce pożegnał etat i poświęcił się muzyce. 22 października twórca odebrał nagrodę – Mateusza Trójki –  w kategorii muzyka rozrywkowa – debiut roku, a w marcu 2016 otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii fonograficzny debiut roku.

Serdecznie zapraszamy na koncert Leskiego 24 czerwca w Stacji Mercedes.