14.06.2016 14:05

Koncert Coldair w Stacji Mercedes

17 czerwca w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi Coldair, czyli Tobiasz Biliński. Coldair to solowe wcielenie muzyka i producenta Tobiasza Bilińskiego, od kilku lat obecnego zarówno na polskiej, jak i na zagranicznej scenie niezależnej.

Koncert Coldair w Stacji Mercedes

fot. materiały prasowe

Ostatni album artysty został wydany przy współpracy z legendarną, amerykańską wytwórnią Sub Pop Records i to właśnie materiał z tej płyty, muzyk zaprezentuje przed publicznością odwiedzającą letni pawilon. Jakie wrażenie na gościach Stacji zrobi występ artysty – o tym przekonamy się już niebawem.

Biliński od samego początku konsekwentnie idzie własną drogą i realizuje swoją wizję, śmiało wychodząc ze swoją twórczością poza granice kraju. Występował m.in. na Primavera Sound w Barcelonie, SXSW w Austin, POP Montreal, CMJ w Nowym Jorku, Canadian Music Week w Toronto, Culture Collide w Los Angeles, Open'erze i OFFie.

Najnowszy album muzyka pt. „The Provider” został nagrany w Filadelfii w studiu Jeffa Zeiglera – producenta znanego ze współpracy m.in. z Kurtem Vilem, czy The War On Drugs. Materiał znajdujący się na płycie znacząco odbiega od dotychczasowej twórczości muzyka – Biliński zastosował radykalnie inne rozwiązania, opierając się przede wszystkim na syntezatorach i samplerach.

Hałaśliwe, ciężkie i duszne brzmienia, połączone z klasycznymi, akustycznymi instrumentami i charakterystyczną dla artysty wrażliwością sprawiają, że „The Provider” to album zaskakujący i nieprzewidywalny, pełen kontrastów i skrajnych emocji.

Stacja Mercedes_Fot. Piotr Jakubowski
fot. materiały prasowe

Serdecznie zapraszamy na koncert Coldaira w Stacji Mercedes 17 czerwca, o godzinie 20.00.