21.07.2016 14:41

9. Trasa Koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii już 4-6 sierpnia

Młoda Polska Filharmonia - młodzieżowa orkiestra rusza w letnią trasę koncertową. W dniach 4-6 sierpnia muzycy zagrają w Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz Poznaniu.

9. Trasa Koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii już 4-6 sierpnia

fot. materiały prasowe

Młoda Polska Filharmonia  to jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z prywatnych funduszy, złożona z 43 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów uczelni muzycznych w wieku 15-24 lat wybranych podczas ogólnopolskich przesłuchań.

W ramach ostatnich 8 tras koncertowych odbyło się 36 koncertów, które łącznie obejrzało blisko 40 tysięcy osób. Orkiestra pod batutą Adama Klocka wraz z energetycznym kwintetem VOŁOSI, zaprezentuje nowe aranżacje autorskich kompozycji zespołu.

VOŁOSI koncertują od lat na całym świecie, wszędzie spotykając się z ogromnym entuzjazmem. Pojawiają się na wielkich festiwalach, w najlepszych salach koncertowych w Polsce i na świecie. Zdobyli wiele prestiżowych nagród. Ich muzyka to  połączenie współczesnego smyczkowego brzmienia z karpacką tradycją, a także rockowa energia, jazzowe szaleństwo, klasyczna jakość. Mary Ann Kennedy z BBC pisze: „VOŁOSI są rewelacją - ich zniewalająca energia przekracza muzyczne i geograficzne granice tworząc absolutnie nieodpartą mieszankę. Spróbujcie ich nie pokochać!”.

Harmonogram letniej trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii:

4 sierpnia 2016r. (czwartek) o godz. 19:00 - koncert w Warszawie, w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich

5 sierpnia 2016r. (piątek) o godz. 20.30 - koncert na Rynku Głównym w Kazimierzu Dolnym w ramach Jubileuszowego 10. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

6 sierpnia 2016r. (sobota) o godz. 19.00 - koncert w Poznaniu, w Parku Starego Browaru

Wszystkie koncerty Młoda Polska Filharmonia zagra pod batutą Adama Klocka - dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej oraz dyrektora artystycznego Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Wstęp na koncerty jest wolny.

Posłuchaj wywiadu z Tamarą Surman, Prezes Fundacji Zwierciadło, organizatorem projektu Młoda Polska Filharmonia: