LifeStyle
www.eluxury.pl
Vatu Vara - wyspa na sprzedaż
Jeśli nie chcesz by w komfortowym wypoczynku przeszkadzali ci sąsiedzi kup sobie wyspę. Decydując się na Vatu Vara twoim najbliższym sąsiadem będzie Mel Gibson. Żeby do niego dotrzeć będziesz jednak musiał pożeglować Pacyfikiem 32 km na wschód.
Bajkowa wyspa Vatu Vara z powodu swego niezwykłego kształtu bywa nazywana Wyspą Kapeluszem. Dzięki niepowtarzalnej topografii z urwiskami pokrytymi tropikalną dżunglą przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą w całym archipelagu Fidżi.
Tutejsze zatoki oferują pełen zestaw wodnych rozrywek, od nurkowania po windsurfing. Wysokość wyspy to 305 metrów, szczyt ściętej piramidy ma około 40 akrów i jest prawie płaski. Panuje tam tropikalny morski klimat, ze średnią temperaturą ok. 28 stopni Celsjusza. Podczas tutejszej zimy temperatura może spaść do 20 stopni Celsjusza.
Wyspa posiada duży potencjał gospodarczy, może na niej powstać lotnisko, oraz luksusowa rezydencja. Aby stać się właścicielem tego cudnego zakątka ziemi wystarczy wydać 75.000.000 dolarów.
Źródło: www.eluxury.pl