17.02.2017 11:36

W Polsce odbędą się cztery koncerty muzyki z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

Po raz pierwszy w Polsce widzowie będą mieli okazję posłuchać pełnej ścieżki muzycznej w wykonaniu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

Koncerty muzyki z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" już w kwietniu

Fotografia: materiały prasowe

Koncerty muzyki z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" odbędą się w Polsce już w kwietniu.

Po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję posłuchać pełnej ścieżki muzycznej w wykonaniu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej. Słuchając niezapomnianych kompozycji Johna Williamsa, widzowie będą mogli przeżyć od nowa magię filmu, oglądając go na 480 calowym ekranie HD. 

Widowiska odbędą się w Warszawie (Hala Torwar, 7.04), Gdańsku (Ergo Arena Gdańsk/Sopot, 9.04), Wrocławiu (Hala Stulecia, 11.04) i Krakowie (Tauron Arena Kraków, 12.04). Bilety są w sprzedaży od 20 stycznia, od godz. 12:00 za pośrednictwem portalu Eventim.pl (kup: http://bit.ly/2k8fKzm).

"

Cykl filmów Harry Potter, jest jednym z tych zdarzających się raz w życiu zjawisk kulturalnych, które nadal zachwycają miliony fanów na całym świecie. Z wielką przyjemnością dajemy Wam okazję do usłyszenia po raz pierwszy nagrodzonej muzyki, granej na żywo przez orkiestrę symfoniczną i jednoczesnego oglądania na dużym ekranie ukochanego filmu. Będzie to niezapomniane przeżycie - zapewnia Justin Freer, prezes CineConcerts oraz producent i dyrygent.  "

Koncerty są częścą światowego tournee, wcześniej zapowiedzianego przez firmy CineConcerts i Warner Bros Consumer Products. Firma, założona przez producenta i dyrygenta Justina Freera oraz producenta i scenarzystę Brady Beaubiena, zgromadziła  na swoich koncertach na całym świecie miliony ludzi. Te koncerty są zupełnym nowum w sferze imprez na żywo i na nowo definiują przeżywanie wydarzeń artystycznych.

Niezapomniane widowisko

Do niedawnych i obecnych wydarzeń koncertowych tego typu, zaliczają się Gladiator, Ojciec Chrzestny, To Wspaniałe Życie, DreamWorks Animation In Concert, Star Trek: The Ultimate Voyage – koncert z okazji 50-lecia powstania opowieści i Śniadanie u Tiffany'ego.  Justin Freer szybko stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów muzyki filmowej. Ma na swoim koncie długą listę symfonicznych projektów na żywo  i projekcji filmowych.

Występował z największymi światowymi orkiestrami, w tym Chicago Symphony Orchestra, London Philharmonic Orchestra, New York Philharmonic, Philadelphia Orchestra, Philharmonia Orchestra, San Francisco Symphony i Sydney Symphony Orchestra. CineConcerts należy do czołówki twórców imprez rozrywkowych na żywo – od pełnometrażowych seansów filmowych z orkiestrą na żywo, przez interaktywne imprezy sportowo-muzyczne, aż po oryginalne, trójwymiarowe programy świąteczne.

Więcej informacji na temat Cyklu Koncertów Muzyki Filmowej do Filmów o Harry’m Potterze można znaleźć na stronie www.harrypotterinconcert.com.