05.07.2016 13:26

Retro R&B od Mabel McVey [wideo]

Artystka prezentuje nowy singiel “Thinking Of You” wraz z teledyskiem w retro - pastelowym klimacie. Zainspirowana takimi artystami jak Destiny's Child, czy Lauryn Hill, 20 - letnia Mabel sama postanowiła spróbować swoich sił w muzyce.

Retro R&B od Mabel McVey [wideo]

fot. printscreen z Youtube

Urodzona w Maladze, dzieciństwo spędziła między Hiszpanią, Anglią, a Szwecją. Pochodzi z muzycznej rodziny, ponieważ jej tata jest producentem legendarnej grupy Massive Attack, natomiast jej mama to szwedzka raperka liderka kilku grup, w tym Rip, Rig & Panic.

Mabel zadebiutowała w 2015 roku wydając singiel "Know Me Better", który promowany był przez Radio BBC 1. Potem przyszła kolej na "My Boy My Town", pod koniec czerwca natomiast miał premierę jej trzeci singiel "Thinking Of You". Sama piosenka jak i powstały do niej teledysk jest utrzymany w klimacie retro. Melodia pozbawiona jest zupełnie wszelkich syntetycznych, niezwykle modnych wśród dzisiejszych, młodych artystów brzmień. Klasyczny bit stylizowany na podkłady hip - hopowe z lat 90. wspaniale dopełnia dojrzały i sensualny głos Mabel.