07.09.2016 15:35

Ranking przebojów lata pokazuje, że polscy słuchacze mają światowy gust

Ranking letnich hitów przygotowany przez Spotify jest pokazuje, że Polacy przestali odstawać od reszty świata.

Drake

Fotografia: East News

Wakacyjne hity zapamiętujemy na lata, ponieważ dobrze nam się kojarzą. Spotify co roku tworzy zestawienie najpopularniejszych utworów lata na świecie i w poszczególnych krajach. Okazuje się, że polskie top 3 pokrywa się z międzynarodowym. Ulubioną piosenką słuchaczy na świecie i w Polsce, czyli taką, która miała najwięcej odtworzeń, był hit Drake'a - "One Dance". Drugie miejsce należy do przeboju "This Is What You Came For" Calvina Harrisa i Rihanny. Ostatnie miejsce na podium zajęła Sia i jej "Cheap Thrills".

Okazuje się, że żaden polski artysta nie zasłużył na pojawienie się w pierwszych kilku miejscach rankingu w naszym kraju. Z zestawienia wynika, że chętniej słuchamy najbardziej docenianych i popularnych artystów na świecie, którzy często są bohaterami portali plotkarskich. Za podium znaleźli się tacy muzycy jak David Guetta, The Chainsmokers i Justin Timberlake. 

Ranking Spotify, który został opracowany w oparciu o analizę najczęściej odtwarzanych utworów od 1 czerwca do 31 sierpnia 2016 roku, może być zaskoczeniem dla tych, którzy uważali, że gust muzyczny Polaków ogranicza się do disco polo. Być może ma to związek z zacierającymi się różnicami między mieszkańcami świata, choć złośliwi mogą dopatrywać się niechęci do polskiej muzyki popularnej, której jakość może pozostawiać wiele do życzenia.