30.05.2016 13:27

Najlepsze festiwale muzyczne 2016 roku. Na nie warto się wybrać

Zestawienie najciekawszych imprez muzycznych tego lata. 

Lana del Rey

Fotografia: ONS

Co tu dużo mówić - lato po prostu jak żadna inna pora roku sprzyja koncertom na świeżym powietrzu. Na pewno nie raz staniemy przed koniecznością podjęcia decyzji, na który festiwal się udać. Na szczęście najlepsze wydarzenia muzyczne nie odbywają się w tych samych terminach, więc możemy spokojnie zaplanować całe lato pod kątem wypraw po Polsce i za granicę. 

Orange Warsaw Festival

Impreza odbędzie się 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Na scenie zobaczymy zarówno polskich, jak i zagranicznych wokalistów. Będzie to doskonała okazja, żeby usłyszeć na żywo Toma Odella, Lanę del Rey, Xxanaxx, Bovską, Julię Marcell i Natalię Przybysz. To już 9 edycja festiwalu i dużo wskazuje na to, że może być najlepszą ze wszystkich dotychczasowych. 

Lana del Rey

Lana del Rey

Fotografia: ONS

Open'er Festiwal

Cykl odbywa się już od 2003 roku i bezsprzecznie jest najciekawszą imprezą muzyczną organizowaną nad polskim morzem. W tym roku koncerty zaczynają się 29 czerwca i będą trwać do 2 lipca. Zobaczymy występy między innymi Florence + The Machine, M83, Sigur Ros, Bastille oraz Beirut. Z polskich artystów będziemy usłyszymy takich artystów jak Maria Peszek, Rebeka, Kortez i Kroki. 

Colours Of Ostrava

Mówi się, że jest to jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie i nie ma w tym ani krzty przesady. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-17 lipca. Na scenie wystąpią między innymi legenda światowej muzyki elektronicznej Underworld i najpopularniejsza w Polsce alternatywna artystka Monika Brodka. Usłyszmy też grupę Tame Impala, Kiasmos, Passengera, Aurorę i Artura Rojka.