27.07.2016 16:31

Gabinet Dźwięku: Hyc06 nie zna recepty na sukces, ale… ma matex

Adam Adamczyk i Piotr Leniewicz byli gośćmi Gabi Drzewieckiej i opowiedzieli o planach na przyszłość. 

Hyc06

Fotografia: Radio ZET Chilli

Gościem Gabi Drzewieckiej w programie "Gabinet Dźwięku" w Radiu ZET Chilli byli członkowie zespołu Hyc06, Adam Adamczyk i Piotr Leniewicz.

Pomysł na ten wyjątkowy projekt pojawił się już w 2006 roku. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od tekstów piosenek, które napisał Adam Adamczyk. Kiedy pokazał je niektórym członkom zespołu Moja Adrenalina, ci postanowili wykorzystać przerwę w graniu i powołać do życia nowy zespół. 

Kiedy słuchamy piosenek od razu nasuwa się nam skojarzenie z kalifornijskim popem. Adam Adamczyk jednak woli nazywać swoją muzykę romantic post punkiem. Przyznaje, że klimat lat 80. jest w nim bardzo głęboko i doskonale łączy się z ważnym tekstem. Artyści Hyc06 postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko i liczą, że w przyszłym roku będą mogli zaprezentować swoje utwory na Open'er Festival. Zwłaszcza, że kończą prace nad albumem.

"

Mamy gotowy, nie lubię mówić materiał, więc powiem matex na koncerty. Tak naprawdę przygotowana jest cała płyta. Teraz wyszliśmy ze studia - nagraliśmy beczki do kolejnych 8 kawałków. Mamy też 5 innych, które są na SoundCloud. Szlifujemy matex i we wrześniu chcemy się ograć na scenach - powiedział Adam. - Nie ma recepty na sukces i przebój. Ale jesteśmy pełni werwy, a piosenki się bronią.  "

Co ciekawe, zarówno Adam, jak i Piotr, są samoukami. Pierwszy z nich na co dzień pracuje w świecie zegarków, a drugi pracuje w obsłudze ruchu turystycznego. Jak widać, najważniejsza jest miłość do muzyki.