19.08.2016 10:47

Frank Ocean wydał album wizualny "Endless". Kiedy ukaże się "Boys Don’t Cry"?

Artysta od kilku miesięcy zapowiadał nową płytę, ale… nie taką. Jednak jego jego fani nie mogą narzekać.

Frank Ocean

Fotografia: ONS

W 2012 roku Frank Ocean wydał album "channel ORANGE", który tak bardzo spodobał się słuchaczom, że po czterech latach od premiery określany jest jako kultowy. W pierwszym tygodniu sprzedaży zajął 2 miejsce na liście Billboard 200 w USA. Po tym sukcesie fani czekali na kolejne krążki, jednak Ocean milczał. Jego koledzy z Odd Future często żartowali z artysty w social mediach, nagrywali filmiki z pytaniem: gdzie jest nowy album, Frank?

Na początku sierpnia media podały informację, że nowy album twórcy hitów r'n'b zbliża się wielkimi krokami. Jednak do 18 sierpnia Ocean milczał. W końcu informacja o nowym albumie gruchnęła w mediach społecznościowych. Na początku internauci obawiali się, że że 45-minutowy "Endless" jest kolejnym żartem z słuchaczy. W nocy z 18 na 19 sierpnia 2016 roku, na stronie artysty ukazał się livestream, na którym było widać Franka wykonującego prace budowlane przy schodach.

Ocean muzyki

W pewnym momencie pojawiła się muzyka - co miało być sygnałem, że nowy album jest gotowy. Niektórzy internauci uwierzyli, że Ocean udostępnił zapowiadane "Boys Don't Cry" w formie albumu wizualnego, inni zastanawiali się, czy "Endless" to dodatek do zapowiadanego albumu. A może film, który można było oglądać na stronie Franka przedstawia samego artystę słuchającego "Boys Don’t Cry"?

Po kilku godzinach okazało się, że 45-minutowe wideo jest tylko i aż osobnym projektem, a długo wyczekiwana płyta ma się ukazać 20 lub 21 sierpnia 2016 roku. Oznacza to, że Frank Ocean zrobił swoim fanom prezent - być może w ramach przeprosin za cztery lata czekania. Do współpracy przy "Endless" Frank zaprosił uznanych artystów takich jak Jonny Greenwood, James Bake i producent Arca. Album został wyprodukowany przy współpracy z London Contemporary Orchestra. Materiał dostępny jest na razie tylko na iTunes.

Frank Ocean

Fotografia: www.twitter.com/AppleMusic