25.10.2016 12:21

Drake wypuścił cztery nowe piosenki, ale nie wszyscy fani są z nich zadowoleni

Artysta nie daje o sobie zapomnieć. Kiedy nie romansuje z Rihanną, nagrywa nowe utwory. I to w ilości hurtowej. 

Drake

Fotografia: ONS

Drake właśnie skończył 30 lat. Z tej okazji stworzył cztery nowe utwory, które jednak nie przypadły do gustu słuchaczom. Zarzucają mu, że zrobił to po to, aby wyrównać prywatne rachunki i wypromować swoich znajomych. Pojawiają się nawet głosy, że artysta powinien przez chwilę odpocząć od muzyki i przede wszystkim, dać odpocząć innym. Wygląda na to, że Kanadyjczyk się przejadł.

Premiera utworów, w formie setu, odbyła się podczas show Drake'a na jego platformie OVO Sound Radio. "Sneakin" jest kolaboracją z nieznanym jeszcze szerokiej publiczności raperem 21 Savage. "Two Birds One Stone", który ma być odpowiedzią oskarżenia rapera Kid Cudi, który stwierdził na Twitterze, że Drake i Kanye West mają trzydziestu ghostwriterów.

Nie album, playlista

Oprócz tego w sieci można znaleźć, "Fake Love" i "Wanna Know", czyli remix utworu młodego brytyjskiego artysty Dave'a, choć bez dostępu do Spotify czy Tidala nie jest to takie proste. Oprócz przedstawienia nowych kawałków Drake zapowiedział, że w grudniu 2016 roku ukaże się jego nowy projekt, który nie będzie albumem, ale playlistą "More Life".

"

Mam dość mixtape'ów, chcę robić playlisty. Chcę wam dać kolekcję piosenek, które staną się soundtruckiem do waszego życia – powiedział Drake podczas swojej urodzinowej audycji.  "

Poza utworami stworzonymi przez niego, w liście znajdą się utwory artystów związanych z wytwórnią OVO. Jak zauważają zagraniczne media i vlogerzy popkulturowi, Drake po kwietniowej premierze albumu "Views" nie zrobił sobie wakacji. Magazyn "USA Today" twierdzi, że przydałoby mu się nabranie dystansu i odpoczynek. Jednak on sam jest innego zdania.

"

Wielu ludzi prawdopodobnie chciałoby zrobić sobie przerwę, ale ja zawsze chcę szybko do tego wrócić. Znów być z ludźmi – stwierdził.  "