11.10.2016 16:28

Drake pobił rekord Michaela Jacksona. W historii tych nagród jeszcze nikt nie dostał tylu nominacji

Umarł król, niech żyje król? Drake przejdzie do historii jako ten, któremu udało się pokonać niepokonanego.

Drake

Fotografia: East News

Nagrody American Music Award najlepiej odzwierciedlają sympatie i gust mieszkańców USA. Do tej pory to Michael Jackson był artystą, który zdobył najwięcej nominacji, bo aż jedenaście. Zmarły w 2009 roku król popu na przełomie wieków uznany był również za artystę stulecia. Kanadyjczyk Drake zdobył właśnie trzynaście nominacji. Czy to oznacza, że Jackson ma w końcu godnego następcę?

Raper i muzyk r’n’b ma szansę otrzymać statuetkę jako artysta roku, ulubiony artysta pop/rock, ulubiony artysta rap/hip-hop. Nagrodę może zapewnić mu nominacja za teledysk roku, ulubiony album pop/rock, ulubiony album rap/hip-hop, ulubioną piosenkę pop/rock, ulubioną piosenkę rap/hip-hop (x2), ulubioną piosenkę soul/r’n’b (x2). Muzyk uzyskał również dwie nominacje za muzyczną kolaborację roku. 

Rekord jedenastu nominacji Jackson ustanowił 32 lata temu, kiedy na listach przebojów królował album "Thriller". "Views", który zapewnił Drake'owi tegoroczny sukces, nie był jednak ciepło przyjęty przez krytyków. W AMA przyznawanych od 1973 roku liczy się jednak głównie gust słuchaczy. Statuetki przyznawane są w oparciu o popularność i liczbę sprzedanych płyt. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą głosować na swoich ulubieńców do 17 listopada.

Gala wręczenia nagród AMA 2016 odbędzie się 20 listopada 2016 roku w Michrosoft Theather w Los Angeles.

AMA

Fotografia: AMAs/ Twitter.com