23.08.2016 13:50

Cukierki bez grama cukru. Najpierw śpiewanie do komórki, a teraz kontrakt z Warner Music

Mateusz Rusin i Przemek "Dred" Pietrzak opowiedzieli o nagrywaniu płyty "Euforia" oraz łączeniu kariery muzycznej i aktorskiej.

Cukierki

Fotografia: Radio ZET Chilli

Zespół Cukierki powstał dokładnie 18 lutego 2015 roku. Mateusz Rusin i Przemek "Dred" Pietrzak w krótkim czasie doszli do wniosku, że kolejny projekt chcą zrobić wspólnymi siłami. Praca bardzo szybko przyniosła pożądany efekt - Cukierki w błyskawicznym tempie podpisały kontrakt z wytwórnią Warner Music. Płyta "Euforia" ukaże się 26 sierpnia 2016 roku i wiele wskazuje na to, że kolejny sezon festiwalowy będzie bardzo cukierkowy. 

Mateusz Rusin jest z wykształcenia i zawodu aktorem. W październiku wyjeżdża z Teatrem Narodowym do Stanów Zjednoczonych, ale zanim wsiądzie do samolotu, czeka go nie tylko premiera albumu, ale też wiele koncertów, które odbędą się głównie nad polskim morzem - dla fanów elektroniki zdecydowanie będzie to wspaniałe zakończenie lata. Przemek "Dred" Pietrzak nieobecność kolegi będzie mógł oczywiście wykorzystać na pracę w studiu - przez wiele lat wykorzystywał czas wolny na tworzenie muzyki, a teraz jego motywacja jest jeszcze większa. W końcu nielicznym zespołom udaje się podpisać umowę z taką wytwórnią w tak krótkim czasie. 

"

Często nagrywam na telefon. Kiedy melodia jest w głowie to trzeba to jakoś zarejestrować - tłumaczy Mateusz w rozmowie z Gabi Drzewiecką w programie "Gabinet Dźwięku". - Rejestrowałem też rzeczy na komputer i próbowałem się z nimi zmierzyć - to co jest w mojej głowie przelać na komputer, na dźwięki. Są to jakieś kalki, takie projekty. Pracujemy później z "Dredem" w studiu żeby to miało znamiona piosenek, a nie dwudziestominutowych improwizacji.  "

Co ciekawe, dopiero niedawno Cukierki wynajęły studio. Dotychczas pracowały w mieszkaniu "Dreda". Zmiana otoczenia miała też z pewnością wpływ na to, że z prawie gotowej płyty zniknęły w ostatniej chwili aż trzy piosenki. Oczywiście po to, żeby dorzucić trzy zupełnie inne utwory. Ale każdy, kto zapozna się z materiałem na "Euforii" przekona się, że w tym szaleństwie jest metoda. 

Radio ZET Chilli objęło patronat nad płytą "Euforia".

Zobacz Cukierki w "Gabinecie Dźwięku" Gabi Drzewieckiej