27.06.2016 11:29

Adele dała niesamowity koncert na Glastonbury Festival 2016

Występ wokalistki był nie tylko rewelacyjny pod względem muzycznym, ale też z innego powodu. Co się wydarzyło na scenie? 

Adele Glastonbury Festival 2016

Fotografia: ONS

Oprócz Adele, w niewielkim miasteczku Glastonbury, położonym w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej Anglii wystąpiły takie gwiazdy muzyki jak Coldplay, Muse, Foals, Tame Impala, Jess Glynne, czy Ellie Goulding.

Co roku, od 1970 roku na scenie w Glasto występują gwiazdy szeroko pojętej muzyki rockowej i alternatywnej. Oprócz koncertów, podczas wydarzenia organizowane są wystawy, przedstawienia teatralne, cyrkowe i pokazy tańca.

Autorka hitów "Skyfall" czy "Somone Like You", po raz kolejny udowodniła, że jest ulubienicą angielskiej publiczności. W trakcie koncertu zaprosiła z publiczności na scenę 10-letnią dziewczynkę Maylę, tłumacząc, że na festiwal Glastonbury przyjeżdżała już będąc w jej wieku. Adele przeprowadziła z nią krótki wywiad na scenie, wypytując jak podoba jej się na imprezie.

Podczas koncertu Adele zagrała miedzy innymi takie utwory jak: "Hello", "Rumour Has", "It I’ll Be Waiting","Skyfall", "Hometown Glory", "Don’t You Remember", "Send My Love (To Your New Lover)","River Lea", "Rolling In The Deep", "When We Were Young", "Someone Like You".