27.10.2016 10:23

ABBA wraca w ultranowoczesnym stylu. Nikt nie wie, czego tak naprawdę możemy się spodziewać

To musiało się kiedyś wydarzyć. Wierni fani zespołu szczerze się ucieszą, a młode pokolenie nareszcie pozna ich twórczość.

ABBA

Fotografia: East News

Abba, kultowy a szykuje wielki powrót. Nie będzie to jednak klasyczny come back dinozaurów muzyki pop, ale jak pisze Independent.co.uk, nowe cyfrowe doświadczenie. Przy współpracy z Universal Music i ze słynnym menadżerem gwiazd i producentem brytyjskiego "Idola", muzycy przygotowują widowisko łączące w sobie elementy Virtual Reality i sztucznej inteligencji. Na efekty będziemy musieli poczekać do 2018 roku. Póki co, twórcy zapowiadają, że powrót ABBY będzie przełomowym wydarzeniem, które odbędzie się przy wykorzystaniu najnowszych technologii. 

"

Głównym celem jest stworzenie oryginalnej rozrywki przy pomocy szwedzkich gwiazd, które pomoże młodemu pokoleniu fanów zobaczyć, usłyszeć i poczuć ABBĘ w sposób do niedawna niemożliwy do wyobrażenia – powiedział Simon Fuller, który technologią VR interesuje się już od kilku lat. "

Fascynuje go możliwość stworzenia hiper realistycznych cyfrowych ludzi, co można oczywiście wykorzystać w przemyśle rozrywkowym. Producent uczciwie przyznaje, że jeszcze do niedawna wizja wirtualnej ABBY nie mieściła mu się w głowie.

ABBA

Fotografia: East News

Wehikuł czasu

W projekt zaangażowani są wszyscy członkowie kultowego zespołu. Wszystko po to, aby ich wirtualna wersja była jak najbardziej autentyczna i zgodna z oryginalną wizją grupy. Fuller przyznał, że kreatywność i pomysły Anni-Frid Lyngstad, Benny'ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethy Fältskog są ekscytujące.

"

Inspirują nas niewyczerpane możliwości przyszłości i jesteśmy zachwyceni tym, że jesteśmy częścią czegoś nowego i dramaturgicznego. To wehikuł czasu, który uchwyci to, kim byliśmy i kim jesteśmy – powiedział Andersson w rozmowie z Independent.co.uk.  "

ABBA to najsłynniejsza szwedzka grupa muzyczna. Działalność artystyczną rozpoczęli w 1972 roku, rozpadli się w 1986 roku. W 1975 roku wygrali Eurowizję piosenką "Waterloo", co ugruntowało ich pozycję na rynku rozrywki. Sprzedali 300 milionów płyt. Pierwsze publiczne spotkanie ABBY po rozpadzie odbyło się dopiero w 2008 roku podczas premiery musicalu filmowego "Mamma Mia!" z Meryl Streep, a w 2013 roku w Sztokholmie powstało ich muzeum.

ABBA uznawana jest za jeden z najważniejszych zespołów lat 70. Nic więc dziwnego, że mają młodych fanów, którzy marzą o tym, aby przenieść się w czasie i zobaczyć fantastyczną czwórkę w ich złotym okresie twórczości.