18.08.2016 10:54

Jednak wracamy do Hogwartu! J. K. Rowling wyda aż trzy nowe książki

Będzie w nich sporo humoru i akcji. Autorka zdradzi także nieopowiedziane wcześniej szczegóły z życia bohaterów. 

J.K. Rowling

Fotografia: ONS

Czarownice, czarodzieje i mugole mają się z czego cieszyć. J.K. Rowling wyda aż trzy nowe książki, dzięki którym ponownie zanurzymy się w magicznym świecie Harry’ego Pottera.

Premiera książek zapowiedziana jest już na 6 września 2016 roku. Zostaną one wydane wyłącznie w wersji elektronicznej. Będzie je można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej J.K. Rowling – Pottermore oraz kupić na Amazonie. Ta informacja znacznie większe emocje niż wieść, że "Harry Potter i przeklęte dziecko" jest sztuką teatralną. Na szczęście wśród fanów i krytyków literackich znaleźli się tacy, którym nowa forma przypadła do gustu. 

Ku uciesze mniej zadowolonej z ostatniej publikacji grupy osób, J. K. Rowling postanowiła wydać krótkie zbiory opowiadań. Przedstawi w nich wszystkie tajemnice, jakie do tej pory skrywała przed nami szkoła magii i czarodziejstwa oraz jej pracownicy. Fani książek o przygodach Harry'ego Pottera z pewnością zacierają już ręce na samą myśl o rozpoczęciu nowej literackiej podróży. Opowiadania na jakiś czas powinny zaspokoić potrzeby amatorów serii, choć oczywiste jest, że każdy chciałby przeczytać kolejną, kilkuset stronicową powieść o trójce przyjaciół - Harrym, Ronie i Hermionie.

"Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists"

Pierwsza książka opowiadać będzie o życiu i młodości Toma Riddle’a (który później stał się Lordem Voldemortem). Dowiemy się z niej także sporo na temat historii więzienia Azkabanu oraz życia niechlubnej Profesor Umbridge

Harry Potter

Fotografia: facebook.com/pottermore