01.03.2017 10:53

Gwiazda stacji TVN napisała książkę o Bogu. "Usłyszał mój krzyk i mocno chwycił mnie za rękę"

To nie tylko opowieść o Bogu, ale też o tym, co w życiu najważniejsze. 

Katarzyna Olubińska

Fotografia: East News

Katarzyna Olubińska to znana polska dziennikarka, która od 2010 roku w programie "Dzień Dobry TVN" przeprowadza wywiady ze znanymi osobami, odwiedza domy gwiazd i plany nagrań. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest również pisarką. Na rynku właśnie pojawiła się jej książka "Bóg w wielkim mieście"

Zanim jednak powieść Olubińskiej trafiła do druku, fani dziennikarki z jej warsztatem mogli zapoznać się czytając prowadzony przez nią blog o tej samej nazwie. To na nim opisuje, jak odnalezienie Boga zmieniło ją i jak bardzo przewartościowało jej życie. 

"

Widzieliście kiedyś chociaż jeden odcinek kultowego serialu "Seks w wielkim mieście"? Ja widziałam wszystkie. To był mój ulubiony serial bo był trochę o mnie. Do niedawna żyłam właśnie tak, jak jego bohaterki: miło, szybko i przyjemnie w poszukiwaniu nowej pary butów i oczekiwaniu na księcia na białym koniu albo przynajmniej w białym Audi (…). Na zewnątrz nigdy bym się do tego nie przyznała, w środku czułam beznadzieją pustkę, którą próbowałam zapełnić albo zagłuszyć, na różne wielkomiejskie sposoby (…). Właśnie wtedy Go spotkałam. Przyszedł do mojego życia nie w jakimś ascetycznym uniesieniu po miesiącach medytacji na szczycie wielkiej góry, ale tak po prostu w całym zgiełku mojego życia (…) - napisała Katarzyna Olubińska na swoim blogu.  "

"Dziewczynko, wstań"

Jak podaje Deon.pl, Katarzyna Olubińska była jedną z wielu ambitnych dziewczyn, które do stolicy przyjechały, aby ziścić swój warszawski sen. Powoli wspinała się po szczebelkach kariery i kiedy już myślała, że ma niemal wszystko, uświadomiła sobie, że to wcale nie daje jej szczęścia. I właśnie wtedy wybrała się do SPA, a tam poczuła się tak samotna, że zawołała: "Boże, jeśli Ty naprawdę jesteś, przyjdź do mnie i mnie uratuj!". A potem zadzwonił telefon i jej życie zmieniło się o 180 stopni. 

Wzięła udział w rekolekcjach Talitha kum, czyli w dosłownym tłumaczeniu "Dziewczynko, mówię ci, wstań", a to, czego tam doświadczyła w przejmujący sposób opisała w książce. W pewnej chwili, stojąc w kościele poczuła, że potrzebuje pomocy. Prosząc o nią księdza, nie do końca wiedziała, dlaczego właściwie to robi. Czuła się tak, jakby zaraz miała umrzeć. Gdy straciła przytomność i leżała na zimnej kościelnej posadzce, jeszcze nie wiedziała, czego właśnie doświadczyła. 

"

Dopiero później dowiedziałam się, że to, co właśnie przeżyłam, nazywa się spoczynkiem w Duchu Świętym i jest widzialnym znakiem działania Pana Boga. W ten sposób Bóg mi pomógł. Złapał mnie za rękę, kiedy już spadałam w przepaść. Odpowiedział tak szybko i tak mocno, jakby od lat czekał tylko na moje wołanie - napisała w książce Katarzyna Olubińska, a jej fragment przytacza Deon.pl.  "

Katarzyna Olubińska dziennikarka i autorka bloga "Bóg w wielkim mieście"

Katarzyna Olubińska dziennikarka i autorka bloga "Bóg w wielkim mieście"

Fotografia: www.facebook.com/bogwwielkimmiescie/

Czy czytasz książki pisane przez gwiazdy telewizyjne?

Znani o Bogu

Chwilę później założyła bloga, w którym opisuje swoje doświadczenia i drogę do Boga. Kolejnym naturalnym krokiem było więc wydanie książki. Powieść "Bóg w wielkim mieście" opowiada nie tylko historię autorki, ale również znanych z pierwszych stron gazet gwiazd. 

"

Piękna, pełna nadziei, dająca dużo pozytywnej energii, inspirująca - taka właśnie jest ta książka. Odkryje przed Wami, że Bóg działa także między błyskami fleszy, na pokazach mody, w studiu telewizyjnym, na planach filmowych, w dobrych restauracjach, w studiu nagrań i w wielu innych, nie zawsze oczywistych miejscach i sytuacjach - czytamy na Facebooku wydawnictwa WAM.  "

Na łamach powieści poznamy historię tych, których na co dzień możemy oglądać na małym ekranie. Z Krzysztofem Antkowiakiem, Mariką, Agnieszką Cegielską, Anną Kaczyńską - Maciejewską, Krzysztofem Skórzyńskim, Wojciechem Amaro, Sebastianem Fabijańskim, Izą Miko, Maciejem Musiałem, czy chociażby Marcinem Gortatem, dziennikarka rozmawia o tym, jaką rolę w ich życiu odgrywa Bóg. Ale również rozmawiają o miłości, strachu, cierpieniu, marzeniach i szczęściu. 

"Bóg w wielkim mieście" Katarzyny Olubińskiej

"Bóg w wielkim mieście" Katarzyny Olubińskiej

Fotografia: www.facebook.com/WydawnictwoWAM/