10.08.2016 15:51

Będzie czwarta część "Pamiętnika Bridget Jones". Helen Fielding zdradziła zarys fabuły

Bohaterka zapewni nam całe mnóstwo dobrej zabawy, a powieść pochłoniemy maksymalnie w kilka wieczorów. 

Bridget Jones

Fotografia: YouTube

Tej jesieni Bridget Jones nie tylko powróci na ekrany kinowe, ale także do sklepów z książkami. Helen Fielding zapowiedziała premierę czwartej części  powieści o losach szalonej Brytyjki. Została zaplanowana ona na 11 października 2016 roku. Powieść, jak zwykle ma być pełna zabawnych zmagań bohaterki z otaczającym ją światem.

Jonathan Cape, wydawca książki, wyjawił portalowi Dailymail.co.uk, że najnowsza część nie będzie kontynuacją trzeciej. Akcja została umiejscowiona pomiędzy drugą, a trzecią częścią pamiętnika. Wszyscy mają więc nadzieję, że Mark Darcy ponownie pojawi się na jego kartkach. Bridget miotać się będzie pomiędzy matczynymi obowiązkami, a romansami i karierą. Bohaterka jak zwykle stara się opanować panujący w jej życiu chaos, biega więc od szkoły rodzenia, na kolejne randki, spotkania biurowe i kolacje u rodziców. Tak, jak w poprzednich częściach, jej codzienność jest mieszanką wybuchową chwil szczęścia, miłosnych uniesienia i rozpaczy.

"

Bridget Jones jest rozdarta pomiędzy tym, jak się czuje, a tym jak powinna się czuć i zachowywać w związku z ciążą, która kompletnie ją zaskoczyła. Często wyobrażamy sobie to, jak potoczy się nasze życie, a w rzeczywistości wszystko wygląda inaczej. Bridget stara się radzić sobie, gdy nic nie idzie zgodnie z planami – wyjaśniła Helen Fielding. "

Poprzednia część serii, wydana w Polsce pod tytułem "Bridget Jones. Szalejąca za facetem", udowodniła, że akcja powieści może jednak zaskakiwać. Już na samym początku dowiadujemy się, że wielka miłość głównej bohaterki, Mark Darcy nie żyje. Bestseller z 2013 roku opowiadał także o dwójce dzieci, które owdowiała bohaterka wychowuje je sama. Trzeba przyznać, że to dość tragiczny obrót sytuacji. Można zakładać, że czwarta część też będzie momentami bardzo smutna, jednak jak to bywało już wcześniej, Bridget na pewno poradzi sobie ona z wieloma problemami i nie zabraknie w jej życiu wesołych momentów.