14.02.2017 16:33

Artystka fotografowała zakochane pary. Takich zdjęć próżno szukać na pocztówkach [18+]

Dzięki takim projektom ludzie w końcu dostrzegają, że osoby w rozmiarze XXL też mają prawo do miłości.

"The Adipositivity Project"

Fotografia: www.theadipositivityproject.zenfolio.com

Tak nie wyglądają gwiazdy popularnych teledysków, nie ma takich osób w reklamach popularnych marek odzieżowych. Ci ludzie są wykluczeni społecznie przez rozmiar swojego ciała, a ich miłość jest powszechnie pomijana. A momentami nawet nie pomijana, a celowo ignorowana.

Każdy chociaż raz w życiu spotkał się z opinią, że miłość fizyczna w wykonaniu osób o krągłych kształtach nie może być pięknym widokiem. To bolesny i krzywdzący stereotyp, z którym walczy też Substantia Jones. Fotografka od 2007 roku robi zdjęcia parom w rozmiarze XXL i pokazuje, że "duzi ludzie, mają w sobie dużo miłości". Nazwa jej projektu "The Adipositivity Project" powstała poprzez zlepek słów adipose (tłusty) oraz positivity (akceptacja). 

"

"The Adipositivity Projekt" ma na celu promowanie akceptacji tego, że ludzie mają różne rozmiary. Nie chodzi o to, żeby przedstawiać zalety posiadania dużego rozmiaru, ale pokazanie tego, co zazwyczaj jest niewidoczne. Nam nadzieję, że poszerzę definicję piękna fizycznego - czytamy na oficjalnej stronie projektu. - Osoby, które widać na moich zdjęciach to nauczyciele, dyrektorzy, matki, muzycy i pisarze. Każdy z bohaterów projektu pokazuje swoje ciało inaczej - jedni są dumni, drudzy są nieśmiali, a jeszcze inni mają ogromne opory. Jednak wszyscy chcą jednego - zmiany tego, że powszechnie akceptuje się tylko jeden wzór piękna.  "

Substantia Jones najnowszym cyklem fotograficznym z okazji Walentynek "The Valentine Series" chce pokazać, że można kochać i można uprawiać seks w każdym rozmiarze. Wbrew powszechnie panującej opinii, osoby w rozmiarze XXL nie są skazane na bycie w mało satysfakcjonujących związkach. 

Zobacz zdjęcia "The Valentine Series"