26.08.2016 12:09

Zwiastun "Planetarium" jest już w sieci. W rolach głównych Natalie Portman i Lily-Rose Depp

Film jest tajemniczą mieszanką romantyzmu i iluzji. Aktorki wcieliły się w role sióstr medium. 

Planetarium

Fotografia: facebook.com/rebeccazlotowski

Światło dzienne ujrzał zwiastun najnowszego filmu francuskiej reżyser Rebecci Zlotowski pod tytułem "Planétarium". Dramatyczny thriller opowiada historię dwóch sióstr, które potrafią rozmawiać ze zmarłymi. W role główne wcieliły się Natalie Portman i Lily-Rose Depp. We Francji premiera filmu zapowiedziana jest na 16 listopada, niedługo później zostanie on pokazany w całej Europie. 

Cała historia utrzymana jest w tajemniczym, intrygującym klimacie lat 30. Jest perfekcyjną mieszanką delikatności z "Amelii", romantyzmu wprost z reklam Diora oraz enigmatyczności takiej, jak w "Iluzjoniście". Zwiastun rozpoczyna scena w samochodzie, w której Kate i Laura Barlow wracają do Paryża ze światowego tournée, na którym prezentowały swoje moce medium. Ich ostatnie show, które dają w stolicy Francji obserwuje bogaty producent filmowy, André Korben (grany przez Emmanuela Salingera). W przeciągu kilku sekund upewnia się on, że siostry posiadają nadprzyrodzone moce, które za wszelką cenę pragnie uwiecznić na filmie. 

Ludzkie dramaty z tragicznym tłem

Szybko jednak okazuje się, że nic nie układa się po myśli producenta, a wszystkie trzy postacie angażują się w coraz to nowsze intrygi. W "Planétarium" miesza się kilka różnych wątków. Pojawia się miłość, zazdrość i rywalizacja między siostrami o względy Korbena. Młode kobiety mają także różne ambicje i plany co do swojej przyszłości oraz kariery. Bohaterowie mrocznego dramatu są całkowicie pochłonięci swoimi problemami osobistymi, nie dostrzegają nawet, że cała Europa zaczyna pogrążać się w faszyzmie. Początek drugiej wojny światowej staje się tłem wydarzeń i ma pośredni wpływ na losy bohaterów. 

W "Planétarium" po raz drugi obejrzymy Lily-Rose Depp na dużym ekranie. Młoda gwiazda została dostrzeżona przez Rebeccę Zlotowski na festiwalu w Cannes w maju 2016 roku. Córka Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis pojawiła się na Lazurowym Wybrzeżu przy okazji prezentacji filmu "La Danceuse" w reżyserii Stephanie Di Giusto. Film, który jest trzecim pełnometrażowym dziełem francuskiej reżyser, zostanie pokazany po raz pierwszy podczas Festiwalu Filmowego w Toronto 8 września, a następnie na Festiwalu w Wenecji, 10 września. Warto mieć na uwadze to, że krytycy spodziewają się także, że otrzyma on na nominację do Oskarów w 2017 roku.