06.12.2016 16:04

W tym filmie podsumowano kinowe hity 2016 roku. Trwa tylko 8 minut

Cały rok w pigułce. Aż chce się iść do kina!

Amy Adams w "Nowym początku"

Fotografia: materiały prasowe

To TEN czas w roku, moi drodzy. Mam nadzieję, że i tym razem spodoba wam się to wideo – napisał montażysta Clark Zhu pod ośmiominutowym filmem, który wrzucił na Vimeo.com. Mężczyzna regularnie uświadamia internautom, jak wiele filmów powstało danego roku i jak wiele wartościowych obrazów znów nie udało im się zobaczyć. Tak jakby mówił - to wszystko trzeba nadrobić, macie czas do stycznia.

Zhu zmontował krótkie fragmenty zaczerpnięte z aż 262 filmów. Film "Moving Pictires 2016" podzielił na pięć sekcji - dramatyczną, komediową, thriller/horror, romantyczną i ostatnią, którą można po prostu nazwać "szczęśliwym zakończeniem". Każdy rozdział ośmiominutowego filmu oddziela muzyka - typowa dla zwiastunów, wpadająca w ucho, wzruszająca, dodająca otuchy albo niepokojąca. 

Całość, co zaskakujące, jest spójna. Fragmenty dialogów uzupełniają się, sceny przechodzą w kolejne z dużą płynnością. Można niemal odnieść wrażenie, że oglądamy film krótkometrażowy o życiu po prostu - skonstruowany według zasad tragedii antycznej. Można również podejść do nagrania w bardziej praktyczny sposób wyłapując fragmenty filmów, które wydają nam się ciekawe i intrygujące. Listę filmów, z których skorzystał Zhu znajdziecie pod tym linkiem.