28.09.2016 11:37

Transgenderowe dziecko wystąpi w popularnym serialu. Po raz pierwszy w historii

Ośmiolatek z Atlanty przejdzie do historii jako najmłodszy transgenderowy aktor serialowy.

"Modern Family"

Fotografia: materiały prasowe

Serial "Współczesna rodzina" to najpopularniejszy sitcom ostatnich siedmiu lat. Otrzymał już 50 nagród, nominowany był prawie 190 razy. Sofia Vergara wcielająca się w rolę charyzmatycznej Kolumbijki Glorii w tym roku została najlepiej zarabiającą aktorką serialową.

Widzowie, którzy nie znają tej produkcji, powinni wiedzieć, że twórcy poprzez groteskę rozprawiają się tam ze stereotypami. Na przykład starszego, bogatego mężczyzny, który bierze za żonę Latynoskę, znerwicowanej kury domowej, która lubi popijać wino i małżeństwa homoseksualistów, którzy adoptują dziecko z Azji. 

To właśnie Lilly, córka Mitchella i Camerona zaprzyjaźni się z transgenderowym chłopcem. W najnowszym odcinku zatytułowanym "A Stereotypical Day" w rolę Toma wcielił się ośmioletni Jackson Millarker z Atlanty. Reżyserka odcinka, Ryan Case zamieściła post na Instagramie, w którym pozuje na zdjęciu z transgenderowym chłopcem.

"

To jeden z wielu powodów, dla których kocham być częścią tego serialu – napisała Case.  "

Jackson Millarker jest najmłodszym transgenderowym aktorem, który wystąpił w popularnym serialu. Jednak w amerykańskim przemyśle filmowym i serialowym trend trans jest bardzo silny już od co najmniej dwóch lat. Aktorka Lily Cox z "Orange Is the New Black" była pierwszą transgenderową aktorką, która otrzymała nagrodę Emmy, a główny bohater serialu "Transparent", Jeffrey Tambour, powiedział podczas ostatniej gali, że ma nadzieję, że ten trend będzie się rozwijał.