05.04.2017 12:06

Powstał dokument o życiu Heatha Ledgera. Zwiastun jest już w sieci

Film będzie miał swoją premierę 23 kwietnia 2017 roku na festiwalu filmowym Tribeca.

Heath Ledger - zwiastun filmu dokumentalnego o aktorze

Fotografia: YouTube.com

"I Am Heath Ledger" nie pozostawi obojętnym żadnego fana Heatha Ledgera, ale powinni go zobaczyć wszyscy fani kina. W serwisie Youtube.com umieszczono zwiastun filmu dokumentalnego o zmarłym przedwcześnie aktorze.

W dokumencie występują bliscy Heatha Ledgera – przyjaciele z dzieciństwa, siostra Kate Ledger i byłe partnerki, jak modelka Christina Cauchi czy aktorka Naomi Watts. W produkcji zobaczymy także osoby ze świata filmu, np. reżysera Anga Lee, który obsadził aktora w swoim filmie "Tajemnica Brokeback Mountain". Mimo nostalgicznego zwiastunu, film porusza też mroczne tematy z życia aktora.

"

Jeśli coś nie było na krawędzi, to go nie interesowało – mówi w jednej ze scen Ben Harper, muzyk i przyjaciel aktora. "

W niespełna 3-minutowym zwiastunie filmu "I Am Heath Ledger" widzimy fragmenty prywatnych nagrań, kręconych w dużej mierze przez samego Heatha Ledgera. Osoby z jego otoczenia potwierdzają, że aktor nie rozstawał się z kamerą czy aparatem.

"

Kamery zawsze były obok. Kamera wideo, polaroid czy kamera filmowa. Tylko tak o nim myślę – z kamerą w dłoni – wspomina Christina Cauchi, była dziewczyna Heatha. "

Z opublikowanego w sieci materiału dowiadujemy się też, że Ledger marzył o reżyserowaniu. Miał już za sobą debiut w tej roli – wyreżyserował teledysk grupy Modest Mouse do utworu "King Rat".

"

Zawsze chciał być reżyserem. Aktorstwo było tylko sposobem, by to osiągnąć – mówi w zwiastunie Trevor DiCarlo, przyjaciel Heatha z dziecięcych lat. "

Heath Ledger został znaleziony martwy w pokoju hotelowym 22 stycznia 2008 roku. Aktor, który pośmiertnie został uhonorowany Oscarem za drugoplanową rolę w filmie "Mroczny Rycerz", zmarł wskutek zatrucia organizmu mieszanką leków.

Dokument "I Am Here" będzie miał swoją premierę już 23 kwietnia 2017 roku na festiwalu filmowym Tribeca. Do kin w Stanach Zjednoczonych film trafi 3 maja 2017 roku.