07.09.2016 14:17

Powstaje serial na podstawie australijskiego hitu. Każdy filmowy geek będzie zachwycony

Ten miniserial w przyszłym roku ma szanse zdetronizować netflixowe "Stranger Things". Zapowiada się wspaniale!

"Piknik pod Wiszącą Skałą"

Fotografia: materiały prasowe

"Piknik pod Wiszącą Skałą" Petera Weira z 1975 roku jest jednym z tych filmów, które mają swoje fan cluby i uznawane są za najlepsze na świecie. Wśród jego fanów znajdziemy miłośników kina klasycznego, a także filmowych geeków, którzy w swojej filmotece mają całą serię "Twin Peaks", a ich guilty pleasure to "Uczniowska balanga" z 1993 roku. 

Tajemnica i atmosfera filmu wciąż zachwycają i inspirują innych reżyserów, do czego przyznała się Sofia Copolla po nakręceniu "Przekleństw niewinności". W czasach, w których seriale powoli detronizują filmy, a od wyjścia do kina popularniejsza jest rozrywka nazywana "Netflix&Chill", kultowe dzieła i historie mają szansę na drugie życie. Australijska stacja Foxtel ogłosiła, że przy współpracy z FremantleMedia wyprodukuje sześcioodcinkowy miniserial na podstawie kultowego filmu Weira. 

"

Ten serial, oparty na klasycznej powieści, zabierze widzów w nową, pogłębioną podróż w głąb tej kultowej australijskiej historii – powiedziała Penny Win ze stacji Foxtel rozmowie z serwisem Mumbrella.com. "

Przyznała, że celem producentów jest stworzenie historii na nowo, która będzie opowiedziana w taki sposób, aby każdy widz znalazł w tej historii coś intrygującego. Twórcy twierdzą, że historia wciąż jest świeża i zasługuje na to, aby młode pokolenie ją poznało. "Piknik pod Wiszącą Skałą" opowiada o grupie uczennic szkoły z internatem, które w ramach uczczenia dnia świętego Walentego wyruszają na piknik przy lokalnej atrakcji turystycznej - Wiszącej Skale. Atmosfera filmu od pierwszych minut wskazuje na to, że historia nie będzie sielanką.

Faktycznie, w czasie pikniku dzieje się coś, co na zawsze zmieni życie grupy dorastających dziewczynek. Film do którego scenariusz powstał na podstawie powieści Joan Lindsay, jest nieco oniryczny, kolory zdjęć są ziemiste i pastelowe, zdjęcia są lekko rozmyte, tak aby podkreślały fakt, że wydarzenia, które mają miejsce w filmie nie do końca są racjonalne, a budząca się w dziewczynkach seksualność - choć niezdefiniowana - niewinna.

Premiera serialu wyprodukowanego przez Foxtel ma odbyć się w 2017 roku. FremantleMedia będzie odpowiadało za jego dystrybucję na świecie.