09.11.2016 12:22

"Pohamuj entuzjazm" wraca po sześciu latach. Larry David znów rozwścieczy swoich przyjaciół

Na ten serial z niecierpliwością czekają fani satyry. Larry David dla niektórych jest królem dobrych żartów. 

Larry David

Fotografia: materiały prasowe

Dziewiąty sezon serialu komediowego "Pohamuj entuzjazm", autorstwa jednego z ulubionych komików świata humoru - Larry'ego Davida zbliża się wielkimi krokami. Produkowany przez HBO w latach 2000-2011 show o przemądrzałym producencie telewizyjnym bił rekordy popularności, w 2003 roku otrzymał Złotego Globa jako najlepszy serial komediowy, w 2012 roku Emmy za najlepszy montaż oraz 69 nominacji do najważniejszych nagród filmowych i telewizyjnych na świecie. Premiera nowego sezonu zaplanowana jest na koniec 2017 roku.

Każdy bohater komedii Davida gra samego siebie. Wszyscy przedstawieni są w swoim prawdziwym środowisku, czyli w Los Angeles, jednak niektóre, czasami istotne, fakty z ich życia są zakłamane. Larry David udaje tylko jedną rzecz. W "Pohamuj entuzjazm" nie występuje jego prawdziwa żona Laurie Lennard, z którą rozwiódł się w 2007 roku, ale w rolę partnerki życiowej wciela się Cheryl Hines, która nieustannie musi użerać się z tym podstarzałym dzieckiem. Larry to palant, zawsze mówi co chce. Krępujące sytuacje i towarzyskie wpadki są jego codziennością, przez co wielu przyjaciół po prostu mu nie ufa. To najbardziej pewny siebie bohater serialowy w historii. I jeden z najzabawniejszych.

Kiedy w 2011 roku wyemitowano ostatni odcinek serialu, wydawało się, że przeszedł do historii. Na szczęście w zeszłym roku HBO poinformowało, że Larry wraca z dziewiątym sezonem. Do tej pory było wiadomo, że oprócz Davida wystąpią jego przyjaciele, których pokochali widzowie - wspomniana już Hines, Susie Essman, Jeff Garlin, Rosie O'Donnell, Julia Louis-Dreyfus i Wanda Sykes. Teraz stacja poinformowała, że w dziewiątym sezonie będziemy mogli podziwiać również aktora Teda Dansona, który w poprzednich sezonach pojawiał się gościnnie oraz jego żonę Mary Steenbergen, którą ostatnio możemy podziwiać w serialu komediowym "The Last Man On Earth".