16.09.2016 11:25

Nie żyje Waldemar Dziki, twórca takich filmów jak "Pitbull" i "W pustyni i w puszczy"

W wieku 59 lat odszedł reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Waldemar Dziki nie żyje

Fotografia: East News

Waldemar Dziki zmarł w wieku 59 lat, o czym poinformował Cezary Harasimowicz na swoim profilu na Facebooku. Reżyser, scenarzysta i producent filmowy odszedł w Barcelonie. Przyczyny śmierci nie są znane, ponieważ jak podaje "Fakt", rodzina poprosiła bliskich o nie udzielanie informacji na temat jego choroby. 

Waldemar Dziki w 1980 roku ukończył Wydział Reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. Jako jego najbardziej znane filmy wymienia się "Cudowne dziecko", "Kartkę z podróży" oraz "Pierwszy milion". Jako producent osiągnął duży sukces filmami "W pustyni i w puszczy", "Pitbull" oraz "Jak to się robi z dziewczynami". Przez długi czas współpracował z Polsatem, a w 2007 roku rozpoczął pracę w ukraińskiej stacji telewizyjnej TRK-Ukraina.

Prywatnie Waldemar Dziki był trzykrotnie żonaty: z Darią Trafankowską, Małgorzatą Foremniak oraz Martą Eljasiak-Dziką. Z pierwszą żoną miał syna Wita, który swoich sił próbował jako dziennikarz muzyczny, wokalista i aktor - jest kojarzony z roli w filmie "Życie za życie. Maksymilian Kolbe" oraz serialu "Zaklęta". 

Waldemar Dziki

Waldemar Dziki

Fotografia: East News

Waldemar Dziki

Waldemar Dziki

Fotografia: East News

Waldemar Dziki

Waldemar Dziki

Fotografia: East News