05.01.2017 13:03

Matka, córka i psy. Już jest zwiastun filmu "Bright Lights", historii Carrie Fisher i Debbie Reynolds

Wesoły film jest zwieńczeniem smutnej historii życia ukochanych gwiazd USA. 

Debbie Reynolds i Carrie Fisher

Fotografia: youtube.com

Carrie Fisher, czyli filmowa księżniczka Lea, zmarła pod koniec 2016 roku, tuż po Bożym Narodzeniu. Dzień później zmarła jej matka, gwiazda "Deszczowej Piosenki" Debbie Reynolds. Świat popkultury pogrążył się w żałobie. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Hollywood nie było tak poruszającej historii, jak ta o wielkiej miłości matki i córki, ulubienic Ameryki.

Jestem najlepszą przyjaciółką mojej mamy – mówi Carrie Fisher w zwiastunie dokumentu produkcji HBO, w którym aktorki wzięły udział na kilkanaście miesięcy przed śmiercią. Film "Bright Lights" opowiada o niezwykłej relacji kobiet, które nieustannie się wspierały i kochały miłością bezwzględną. O tym, jak były ze sobą blisko, niech świadczy fakt, że mieszkały w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Matka opowiada o początkach choroby psychicznej córki, a ta wypowiada się na temat starości. Widać, że są ze sobą szczęśliwe.

Film wyreżyserowany przez producentkę Alexis Bloom i aktora Fishera Stevensa miał premierę podczas ostatniego Festiwalu w Cannes, czyli już w maju 2016 roku. Światowa premiera odbędzie się dopiero 7 stycznia na antenie HBO. Kiedy wszyscy wiedzą, jak tragiczne jest zakończenie historii matki i córki, film ma szansę stać się najważniejszym dokumentem 2017 roku - jeszcze bardziej poruszającym niż "Amy" Asifa Kapadii.