22.07.2016 14:02

Kirsten Dunst wyreżyseruje ekranizację powieści Sylvii Plath

Po raz pierwszy stanie za kamerą na planie pełnometrażowego filmu. 

Kirsten Dunst wyreżyseruje ekranizację powieści Sylvii Plath

Fotografia: ONS

Kirsten Dunst wyreżyseruje "Szklany klosz" ("The bell jar") Sylvii Plath.

Autobiograficzna powieść została już zekranizowana w 1979 roku przez Larry'ego Peerca. Scenariusz wtedy napisała Marjorie Kellogg. Za scenariusz nowej wersji odpowiadają reżyserka i Nellie Kim. W roli głównej zobaczymy Dakotę Fanning

To nie będzie reżyserski debiut Kirsten Dunst. Stała już ona za kamerą ale tylko na planach filmów krótkometrażowych -  "Welcome" z Winoną Ryder i Johnem Hawkesem oraz "Bastard" z Brianem Geraghtym i Lukasem Haasem. Zdjęcia do "Szklanego klosza" mają ruszyć na początku 2017 roku. Nie podano jeszcze daty premiery. 

Proza życia

W "Szklanym kloszu" Sylvia Plath opisała przeżycia związane z próbą samobójczą. Główną bohaterką jest 19-letnia Esther Greenwood z Bostonu, która wygrywa miesięczny staż w Nowym Jorku. Oprócz pracy ma jeszcze czas na zwiedzanie miasta i aktywne uczestniczenie w życiu kulturalnym. Jednak szybko się okazuje, że jej wyobrażenie świata bardzo różni się od rzeczywistości. Dziewczyna nie umie odnaleźć się w nowym miejscu i przechodzi załamanie nerwowe. 

Miesiąc po premierze książki, Sylvia Plath popełniła samobójstwo. Każdy, kto jest zainteresowany biografią artystki powinien obejrzeć film "Sylvia"(2003) z Gwyneth Paltrow.