22.09.2016 15:29

Film o życiu Anny Przybylskiej wyreżyseruje Radosław Piwowarski. Ogłoszono datę premiery

Produkcja "Gwiazda" trafi nie tylko na ekrany kinowe, ale też do telewizji i Internetu. 

Anna Przybylska

Fotografia: ONS

Film "Gwiazda" o Annie Przybylskiej zostanie zrealizowany w ramach projektu Cyfrowa Strefa Twórców. Tak jak wcześniej zapowiadano, wyreżyseruje go i napisze do niego scenariusz Radosław Piwowarski.

Jak informuje serwis Press.pl film najpierw trafi do kin, a później do kanałów dystrybucji Grupy Polsat na przykład usług VoD i Internetu. Biograficzna produkcja o życiu Anny Przybylskiej jest jednym z czterech projektów, które wyłoniono aż z 250 propozycji filmów i seriali. Pozostałe trzy to "Podwóny Ironman" Łukasza Palkowskiego, "Brawy My!" Bartosza Prokopowicza i 13-odcinkowy animowany serial komediowy "Wilq Superbohater".

Szczęście reżysera

Anna Przybylska zadebiutowała w "Ciemnej stronie Wenus" Radosława Piwowarskiego. Później pracowali razem na planie serialu "Złotopolscy". Z czasem relacja aktorka - reżyser zaczęła przeradzać się w przyjaźń. Kiedy Anna Przybylska zmarła, reżyser nie ukrywał, że bardzo to przeżywa. Miesiąc po jej śmierci zapowiedział, że chce uczcić o niej pamięć i przyczynić się do powstania filmu o jej życiu. Na pewno pokaże w nim nie tylko jej talent, ale też to, jaka była prywatnie. 

"

Jest fantastyczną aktorką. Ma dar od Boga. Szczęście reżysera, że coś takiego trafił. W ogóle to uważam, że powinni postawić mi pomnik w Gdyni na skwerze i napisać "Odkrywcy Przybylskiej – Naród". (śmiech) Zdolnych ludzi jest sporo i zdolnych aktorów są dziesiątki tysięcy, ale jeden na milion ma coś takiego, że to jego chcesz oglądać, a nie innych - powiedział w wywiadzie dla "Gali". - To jest gwiazda. No i widzisz, podstępem ją ściągnąłem do serialu i się okazało, że jest gwiazdą najbardziej uwielbianą. Pamiętam plebiscyty z tamtych czasów, we wszystkich wygrywała Marylka. Kiedyś policjanci na Dworcu Centralnym, gdzie mieścił się serialowy posterunek, opowiadali, że przyjechało kilku chłopaków do Marylki właśnie. Tłukli się przez całą Polskę i byli zdziwieni, że jej tam nie ma. "

Anna Przybylska zmarła po długiej walce z chorobą nowotworową. Radosław Piwowarski w rozmowie z "Dzień dobry TVN" zdradził, że aktorka do ostatnich chwil nie dopuszczała możliwości, że może przegrać z rakiem. Mówiła, że się nie daje, że na pewno stanie na nogi, a wtedy przeczyta scenariusz, który przygotował dla niej reżyser. Film "Gwiazda" będzie na pewno nie tylko o Annie Przybylskiej, ale też o niepoddawaniu się. W końcu aktorka dla wielu osób walczących z chorobą jest i będzie przykładem siły i determinacji.