07.12.2016 15:44

Film o Annie Przybylskiej będzie komedią. "Wiem, że Ania tego chce. Mam z nią dobry kontakt"

Znamy już coraz więcej szczegółów dotyczących filmu "Gwiazda". To wcale nie będzie wyciskacz łez. 

Anna Przybylska

Fotografia: East News

Kiedy w październiku 2014 roku media obiegła informacja, że aktorka Anna Przybylska nie żyje, niemal pewne było, że już wkrótce powstanie film o jej życiu. Aktorka była ulubienicą widzów, którzy pokochali ją za rolę uroczej policjantki Marylki w serialu "Złotopolscy" i długo nie mogli pogodzić się z jej stratą. 

Również znani z pierwszych stron wspominali aktorkę i wyrażali żal z powodu jej odejścia. Jedną z nich jest reżyser Radosław Piwowarski. To właśnie w jego filmie "Ciemna strona Wenus" zadebiutowała Anna Przybylska. Z czasem ich relacja aktorka - reżyser zaczęła przeradzać się w przyjaźń. Gdy odeszła, reżyser nie ukrywał, że to dla niego wielka, osobista strata. 

Miesiąc po jej śmierci ogłosił, że chce uczcić jej pamięć i stworzyć film o jej życiu. Dziś wiemy, że zatytułowany będzie po prostu "Gwiazda" i zostanie zrealizowany w ramach projektu Cyfrowa Strefa Twórców. Wszyscy, którzy spodziewają się, że będzie to smutna, wzruszająca produkcja, są w błędzie. Piwowarski zdecydował się nakręcić…komedię. 

"

Projekt się konkretyzuje. Jest producent, jest scenariusz, jest zgoda mamy Ani oraz zainteresowanie miasta Gdynia, które mogłoby uczestniczyć w powstaniu filmu. Ania była prawa, szlachetna, skromna, wierna w przyjaźni oraz własnym zasadom. Taka właśnie będzie w moim filmie. Powstanie komedia ze szlachetnym przesłaniem. Ten film ma dać ludziom radość. Wiem, że Ania tego chce. Mam z nią dobry kontakt - powiedział Piwowarski w rozmowie z "Super Expressem". "

Premiera "Gwiazdy" zapowiadana jest na jesień 2018 roku, a pierwsze castingi ruszają już w styczniu 2017 roku. Wciąż mogą zgłaszać się chętni, którzy chcieliby wystąpić w produkcji. Być może w filmie zobaczymy także Oliwię Bieniuk - córkę Anny Przybylskiej. W październiku w mediach pojawiła się informacja, że reżyser złożył nastolatce propozycję wystąpienia w filmie. Ta informacja nie została jednak potwierdzona. 

Anna Przybylska

Anna Przybylska

Fotografia: East News

Anna Przybylska

Anna Przybylska

Fotografia: East News