06.09.2016 10:03

Fani "Samotnego mężczyzny" w końcu doczekali się nowego filmu Toma Forda

Hollywoodzkie gwiazdy, utalentowany reżyser, duży nacisk na estetykę i świetny scenariusz. Tak wygląda nowe dzieło jednego z najsłynniejszych projektantów na świecie. 

Tom Ford i Amy Adams

Fotografia: East News

Colin Firth zagrał w debiucie reżyserskim projektanta mody Toma Forda w 2009 roku. Przez siedem lat zachwyceni "Samotnym mężczyzną" widzowie czekali na kolejny obraz Amerykanina, ale ten milczał. Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Wenecji, przez ten czas otworzył setki sklepów, został ojcem, dał się pochłonąć życiu i nie mógł znaleźć odpowiedniego projektu, z którego byłby zadowolony. I niedawno go znalazł.

Podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, 9 września 2016 roku, odbędzie się premiera "Nocturnal Animals". W rolach głównych gwiazdy Hollywood - Amy Adams i Jake Gyllenhaal oraz Aaron Taylor - Johnson, znany z "Anny Kareniny" z 2012 roku. Scenariusz do nowego dzieła Toma Forda, który w 2000 roku został ogłoszony najlepszym projektantem mody na świecie, został napisany w oparciu o nowelę Austin Wright z 1993 roku "Tony and Susan". Film określany jest jako brutalny thriller. Opowiada o właścicielce galerii sztuki, którą prześladuje były mąż. Pewnego dnia w swojej skrzynce pocztowej tajemniczą książkę.

"Samotny mężczyzna" z Colinem Firthem i Julianne Moore w rolach głównych był nominowany do Oscara i zdobył siedem nagród, w tym BAFTA. Obraz cieszył się dużą popularnością i zarobił prawie 25 milionów dolarów. "Nocturnal Animals" już jest nominowane do Złotego Lwa i zbiera bardzo pochlebne recenzje krytyków. Tomowi Fordowi można tylko pozazdrościć talentu!

Tom Ford, Amy Adams, Jake Gyllenhaal

Fotografia: East News