13.03.2017 15:17

Ed Sheeran zagra w "Grze o tron". Wszystko przez marzenie jednej z aktorek

Ledwo wydał swoją ostatnią płytę "Divide" i znowu jest na ustach wszystkich. Tym razem chodzi o najbardziej wyczekiwany serial tego roku.

Ed Sheeran Gra o tron

Fotografia: East News/materiały HBO

Na trwającym od 10 do 14 marca festiwalu interaktywnym SXSW w teksańskim Austin, twórcy show wyjawili długo skrywany przed opinią publiczną sekret. W siódmym sezonie "Gry o tron" jedną z ról postanowili przydzielić brytyjskiemu piosenkarzowi, poinformowała strona VanityFair.com. Ed Sheeran ma wystąpić u boku dobrze znanych aktorów z poprzednich części. Przekazali do wiadomości także powód swojej decyzji.

"

Przez wiele lat staraliśmy się ściągnąć do serialu Eda Sheerana, aby zaskoczyć Maisie i w tym roku w końcu to nam się udało - powiedział scenarzysta David Benioff cytowany przez Vanity Fair. "

Efekt niespodzianki udał się w stu procentach, ponieważ rozmowę Benioffa i DB Weissa (czyli twórców serialu) wraz z fanami moderowały gwiazdy znane właśnie z "Gry o tron" - Sophie Turner i Maisie Williams. Marzeniem tej ostatniej było wystąpienie wraz ze słynnym piosenkarzem. Teraz los się do niej uśmiechnął.

Więcej pytań niż odpowiedzi

Niestety, twórcy telewizyjnego megahitu nie byli zbyt wylewni, jeżeli chodzi o to, jaka konkretnie rola przypadnie w udziale Sheeranowi. W przeszłości na planie pojawiały się już osoby związane z branżą muzyczną, m.in. członkowie zespołu Coldplay, Snow Patrol, Mastodon oraz Sigur Rós. Nie wiadomo jednak, czy w tym przypadku da się go rozpoznać, czy może będzie to jedynie symboliczne pojawienie się artysty na ekranie.

Wiadomo natomiast, że siódmy sezon wystartuje 16 lipca. Benioff i Weiss zdradzili też, że ósmy sezon serialu, będący jednocześnie ostatnim, będzie składał się jedynie z sześciu odcinków. Rozwiali też wątpliwości na temat ewentualnej realizacji spin-offu "Gry o tron", stwierdzając, że nie są zainteresowani tym projektem i jeżeli już miałby powstać, powinna być za to odpowiedzialna "świeża krew".

Maisie Williams Ed Sheeran

Fotografia: Twitter.com/VanityFair

Czy czekasz na siódmy sezon "Gry o tron"?