16.05.2016 15:29

David Bowie miał zagrać w 3. sezonie "Twin Peaks"

Jak duże znaczenie miała jego rola dla fabuły serialu?

David Bowie

Fotografia: ONS

David Bowie miał być jedną z wielu gwiazd, które zobaczymy w kolejnej odsłonie serii serialu "Twin Peaks" Davida Lyncha.

Artysta miał wcielić się w rolę, którą odegrał w spin offie "Twin Peaks", filmie "Ogniu krocz ze mną" (1992), czyli agenta FBI, Phillipa Jeffriesa. Miał mieć  on krótkie cameo, ale już teraz wiadomo, że takie sceny nie pojawią się w trzeciej odsłonie produkcji. David Bowie odszedł, zanim rozpoczęto zdjęcia z jego udziałem.

David Bowie w "Ogniu krocz za mną"

David Bowie w "Ogniu krocz za mną"

Fotografia: materiały prasowe

Oczywiście, jego rola nie była na tyle duża, żeby wycofanie jej wywróciło fabułę treści do góry nogami. Jednak nikt nie zaprzecza, że był to jeden z powodu opóźnienia zakończenia zdjęć i tym samym przełożenia premiery na późniejszy termin. Trzecia część "Twin Peaks" miała ukazać się jesienią 2016 roku, ale zobaczymy ją dopiero na początku 2017 roku. 

David Bowie wystąpił w między innymi "Zagadce nieśmiertelności", "Basquiacie - tańcu ze śmiercią" i "Człowieku, który spadł na ziemię". Jego rola w "Ogniu krocz ze mną" była chyba najdziwniejszą, w jaką się wcielił. Mimo wszystko chciał wziąć udział w kontynuacji "Twin Peaks".