23.08.2016 17:13

Goran Bregović i Kayah na koncercie w Warszawie. Wygraj bilety

Po 17 latach od ostatniego wspólnego koncertu, Kayah i Goran Bregović postanowili znowu połączyć siły. Wystąpią w Warszawie już 8 września. Rozdajemy wejściówki na to wydarzenie! [WYNIKI KONKURSU]

Kayah

fot. materiały prasowe

Kayah to od lat jedna z najbardziej popularnych i docenianych postaci na polskiej scenie muzycznej. Swój debiutancki krążek pt. „Kamień” wydała w 1995 roku i od tamtej pory ma na koncie łącznie 10 pełnych albumów („Kamień”, „Zebra”, „Kayah i Bregović”, „JakaJaKayah”, „StereoTyp”, „The Best & the Rest”, „MTV Unplugged”, „Skała”, „Kayah & Royal Quartet” oraz „Kayah & Transoriental Orchestra”). Kayah współpracuje również z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem i jest współwłaścicielką firmy fonograficznej Kayax. To w niej wydaje swoje albumy i promuje utalentowanych polskich artystów – m.in. Nosowską, Brodkę czy Artura Rojka.

Goran Bregović to niezwykle utalentowany oraz wszechstronny kompozytor muzyki etnicznej, elektronicznej i rockowej, który łączy brzmienia instrumentów, męskiego chóru i syntezatorów. Jego portfolio artystyczne jest ogromne – od twórczości z gitarowym zespołem Bijelo Dugme, współpracy z reżyserami Emirem Kusturicą i Paricem Chereau po kolaboracje z tak popularnymi artystami, jak Cesaria Evora czy Iggy Pop. W Polsce, artysta znany jest szczególnie ze współpracy z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem, a także ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Samum”.

Kayah i Goran wydali wspólną płytę w 1999 roku Album „Kayah i Bregović” osiągnął gigantyczny sukces – sprzedał się w 700 tys. egzemplarzy, zdobył wiele najważniejszych nagród (3 Fryderyki, 4 Superjedynki) a wydano go łącznie w 12 krajach Europy. Nadchodzący koncert to niepowtarzalna okazja, żeby znów usłyszeć na żywo charakterystyczną muzykę Gorana i wyjątkowy wokal Kayah. Organizatorem koncertu jest Follow The Step.

KONKURS ZAKOŃCZONY. DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE NADESŁANE ZGŁOSZENIA!

Podwójne zaproszenia na koncert GORAN BREGOVIĆ WEDDING AND FUNERAL BAND z gościnnym udziałem KAYAH, który odbędzie się już 8 września w warszawskiej Hali Koło otrzymują:

1. Katarzyna R., Warszawa

2. Zuzanna T., Warszawa

Gratulujemy!

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia